Sprzęt do rehabilitacji

Jaki kupić sprzęt do rehabilitacji?

Otwierasz gabinet fizjoterapii? W takim razie zainwestuj w nowoczesny sprzęt, który ułatwi pacjentom powrót do zdrowia. Musi być wykonany z wytrzymałego materiału, odpornego na regularne użytkowanie przez osoby o różnych potrzebach i typach ciała.

Orbitrek (maszyna eliptyczna)

To doskonałe urządzenie. Pomaga pacjentom rozwinąć siłę, wytrzymałość i koordynację. Co ważne, można łatwo regulować intensywność treningu. Dzięki temu dopasujesz ją bez problemu do aktualnej formy pacjenta. Płynny ruch ślizgowy ułatwia wykonywanie niezbędnych ruchów bez wstrząsu i dyskomfortu podczas rekonwalescencji.

Orbitrek oferuje trzy wyraźne korzyści, których najprawdopodobniej nie znajdziesz w innych urządzeniach. Wymaga jednoczesnego użycia rąk i nóg, dzięki czemu pozwala spalić więcej kalorii. Nie obciąża przy tym nadmiernie stawów, dlatego mogą również na nim ćwiczyć seniorzy i osoby po kontuzjach. Wysokiej jakości konstrukcja maszyny wytrzyma intensywne codzienne użytkowanie w gabinecie fizjoterapii.

Wygodny stół rehabilitacyjny

W każdym gabinecie musi się znaleźć przynajmniej jeden taki stół. Zapewni pacjentom spokojny odpoczynek lub siedzenie w różnych pozycjach podczas terapii zajęciowej albo rehabilitacyjnej. Pamiętaj, że stół musi się wyróżniać wysoką jakością. Powinien być wystarczająco mocny, by nie ugiąć się pod ciężarem pacjenta. Sprawdź, czy ma dużo wyściółki. Zobacz też, czy zapewnia odpowiednie wsparcie.

Sprzęt do rehabilitacji

Sprzęt do ultradźwięków

Ma wiele różnych zastosowań. Cieszy się coraz większą popularnością. Stosuje się ją w leczeniu różnych urazów. Sprzęt diagnostyczny wykorzystujący technologię ultradźwiękową może pomóc w rozpoznaniu obszarów o słabym przepływie krwi lub zestresowanych, pękniętych lub złamanych.

Ultradźwięki sprawdzą się doskonale w następujących sytuacjach:

  • sztywność lub przykurcz stawów,
  • urazy i skręcenia więzadeł,
  • nadwyrężenia i zerwania mięśni,
  • zerwanie ścięgien,
  • zapalenie torebki stawowej.
  • Izokinetyka

Urządzenia izokinetyczne pomagają pacjentom w budowaniu siły lub przyspieszeniu regeneracji po wypadku, który mógł spowodować utratę masy mięśniowej. Dodatkowo poprawiają elastyczność, stawiając opór podczas ćwiczeń rozciągających. Taśmy rehabilitacyjne dostępne są w różnych kolorach i mocach, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb i możliwości pacjenta.

Elektryczna stymulacja mięśni

Elektryczna stymulacja mięśni jest powszechnie stosowana po wypadku lub poważnym urazie. Wspomaga wzrost tkanki mięśniowej i eliminuje zanik mięśni. Może również pomóc w odbudowie podstawowego napięcia i siły mięśni, które nie były używane lub zostały niedawno poważnie uszkodzone. Wspomniane urządzenia stosowane są najczęściej we wczesnych etapach leczenia, kiedy wykonywanie tradycyjnych ćwiczeń nie jest możliwe z powodu znacznego osłabienia niezbędnych grup mięśni. Szukasz nowoczesnych aparatów do elektroterapii? Profesjonalny sklep fizjoterapeutyczny proponuje zarówno zaawansowane systemy, które zapewniają równocześnie wiele punktów stymulacji, jak i podstawowe modele i akcesoria. W ofercie znajdziesz też taki sprzęt do rehabilitacji jak rowerki treningowe, piłki do ćwiczeń, lasery wysokoenergetyczne, urządzenia do hydroterapii, aparaty do światłolecznictwa.