walka z nadprogramowymi kilogramami

Jak walczyć z nadprogramowymi kilogramami krok po kroku

Nadmiar tkanki tłuszczowej nie sprzyja dobremu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu. Warto zadbać o prawidłową masę ciała, aby zminimalizować ryzyko chorób serca i bólu stawów. Pozbycie się nadmiarowych kilogramów wzmacnia też poczucie pewności siebie. Od czego zacząć odchudzanie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. 

Motywacja to podstawa

Motywacja jest ważna w osiąganiu celów, również w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wszystko zaczyna się od ich wyznaczenia. Konieczne jest zrozumienie, że utrata wagi jest procesem długoterminowym. Tu nie chodzi tylko o pozbycie się nadprogramowych kilogramów, ale też o zdrowy tryb życia, który zostanie z Tobą na długi czas.

Nie zniechęcaj się, gdy tempo redukcji masy ciała nie będzie tak szybkie, jak oczekujesz. Tylko niezbyt zdrowe diety zapewniają natychmiastowe rezultaty, ale prowadzą też do niepożądanego efektu jojo. Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego życia skuteczne odchudzanie, uzbrój się w cierpliwość i nie trać z oczu swojego celu. Każdy dzień diety przybliża Cię do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Aby motywacja w odchudzaniu nie osłabła, wyznacz sobie cele realne do osiągnięcia. Nie oczekuj, że schudniesz w ciągu miesiąca 10 kg lub więcej. Zdrowa ilość kilogramów, jakiej możesz pozbyć się w tym czasie, to 2-4 kg.

Sprawdź zapotrzebowanie kaloryczne

Do utrzymania prawidłowej masy ciała niezbędne jest przyjmowanie takiej ilości kalorii, jaką organizm potrzebuje do utrzymania wszystkich funkcji życiowych. Aby obliczyć rzeczywiste zapotrzebowanie kaloryczne, należy uwzględnić również aktywność fizyczną. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, kalkulator znajdziesz na stronie https://centrumrespo.pl/kalkulator-kalorii/. Po prostu zaznacz po kolei wymagane informacje, a automatycznie wyświetli Ci się wynik.

Istnieje też specjalny wzór, jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, ale skorzystanie z kalkulatora online jest prostsze i mniej czasochłonne. Uwzględnia wszystkie ważne czynniki. Znajomość zapotrzebowania kalorycznego jest ważna, aby utrzymać prawidłową masę ciała. Gdy chcesz schudnąć, potrzebny jest jednak deficyt kaloryczny. Oznacza to konieczność zmniejszenia dziennej kaloryczności posiłków nieco poniżej zapotrzebowania energetycznego. Pamiętaj też, że spożywanie ilości kalorii przekraczającej dzienne zapotrzebowanie, prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej.

Skorzystaj ze wsparcia specjalistów

Zdrowe odżywianie nadal często kojarzy się z jedzeniem liści sałaty i generalnie posiłkami pozbawionymi smaku. Tymczasem w zdrowych posiłkach jest miejsce nawet na pyszne desery. Po prostu trzeba nauczyć się wybierać pełnowartościowe produkty, a jest ich naprawdę wiele. W procesie wprowadzania nowych nawyków żywieniowych najlepiej pomoże dietetyk. Zapewni też wsparcie, gdy zaczniesz wątpić w swoje siły i Twoja motywacja osłabnie. Odwiedź stronę https://centrumrespo.pl, a przekonasz się, jak pracują najlepsi dietetycy online. Potrafią pomóc w odchudzaniu również w przypadku problemów ze zdrowiem.

Dieta to podstawa, ale w odchudzaniu zdecydowanie pomagają ćwiczenia. Są ważne również dla osób z prawidłową masą ciała, ponieważ umożliwiają zachowanie wysokiej sprawności i dobrego samopoczucia. Jeżeli chcesz zyskać pewność, że dobrze dostosowujesz aktywność fizyczną do swoich potrzeb i możliwości, pomoże Ci trener personalny online. Nie musisz wychodzić z domu i organizować większej ilości czasu, aby zacząć się ruszać, a potem zwiększać intensywność treningów.