transport medyczny

Transport chorych – jak powinien przebiegać?

Nagłe zasłabnięcie, wypadek, atak padaczki i tym podobne zdarzenia, wymagają wzywania karetki pogotowania. Jednak istnieją sytuację, kiedy życie pacjenta nie jest zagrożone, ale musi on dostać się do placówki medycznej. Wówczas może skorzystać z opcji transportu chorych.

Jak skorzystać z opcji transportu chorych?

Osoby obłożnie chore, a także takie, które wymagają specjalistycznej opieki, nie zawsze są w stanie samodzielnie dotrzeć do placówki medycznej. W takich sytuacjach nie powinno się wzywać karetki pogotowania, żeby nie blokować jej dla osób, które mogą jej w danej chwili bardzo potrzebować. W przypadku konieczności przewiezienia osoby chorej do szpitala lub ze szpitala do domu, warto skorzystać z usługi transport chorych w Łodzi czy innym polskim mieście.

Transport chorych jest przeprowadzany przez osoby, które są odpowiednio przeszkolone. Podczas transportu wraz z chorym są ratownicy medyczni, którzy dbają o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Mogą również pomóc wznieść czy wprowadzić pacjenta do domu, nawet jeśli w budynku nie ma windy czy korytarz jest bardzo ciasny. Na usługi transportu medycznego warto się zdecydować, jeżeli musimy dostać się do hospicjum, sanatorium, szpitala, domu opieki czy ośrodka rehabilitacyjnego.

Jak przebiega transport chorych?

Transport chorych, który można zamówić w firmie Ambro-Med, jest realizowany przez wykwalifikowany personel. Pierwszym krokiem jest umówienie się na konkretny dzień i godzinę. Warto podać jak najwięcej szczegółów, które umożliwią wybranie najbardziej odpowiedniego pojazdu i personelu. Zarówno samochód, jak i pracownicy są dobierani indywidualnie. Po zamówieniu transportu chorych, ratownicy podjeżdżają pod dom i pomagają przenieść lub sprowadzić pacjenta do samochodu. Następnie, poprzez zapięcie pasów, zabezpieczają chorego. Po dowiezieniu pacjenta do miejsca przeznaczenia, również pomagają wnieść czy wprowadzić go do placówki medycznej.

Koszta transportu chorych są ustalane indywidualnie, w zależności od składu personelu medycznego, pilności zlecania, czasu trwania transportu oraz odległości.