wybielanie zebow

Jak długo trwa wybielanie zębów?

Mówi się, że uśmiech to najlepsza biżuteria. Dlatego też idealnie białe zęby to marzenie wielu osób.  Chcąc wybielić zęby często decydujemy się na półśrodki. Wśród najpopularniejszych są pasty wybielające. Jednak aby uzyskać efekt białego, hollywoodzkiego uśmiechu, potrzeba czegoś więcej. Jak powinien przebiegać proces wybielania zębów?

Wybielanie zębów od czego zacząć?

Zanim rozpoczniemy proces wybielania zębów, na przykład w Codzienna Stomatologia i Kosmetologia Łukasz Babczyński,  musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co powoduje, że nasze zęby stają się szare? Przebarwienia zewnętrzne mogą wynikać ze złej higieny jamy ustnej, używania nieodpowiednich preparatów, próchnicy, a także nadmiernych ilości herbaty, kawy, czerwonego wina czy palenia papierosów. 

Pierwszym krokiem do wybielenia zębów jest konsultacja ze stomatologiem. Pomoże on określić co jest przyczyną nalotu na zębach. Można wykonać profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia  i osadu, poprzez piaskowanie lub zabieg skalingu. Po tych zabiegach będzie można ocenić kolor zębów i podjąć dalsze kroki w celu wybielenia zębów.

Jak wygląda wybielanie zębów?

Zabiegowi wybielania zębów lepiej poddać się w gabinecie stomatologicznym. Wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg nie uszkodzi szkliwa i nie sprawi, że zęby staną się wrażliwe i podatne na uszkodzenia. Wybielanie zębów w Mysłowicach w gabinecie dentystycznym polega na stosowaniu substancji, które są wysoko aktywne. Ich celem jest utlenienie przebarwień zęba. Najczęściej do tego celu stosowane są roztwory nadtlenku wodoru lub mocznika w stężeniach 30-35 proc. Preparat nakłada się na zęby, po wcześniejszym zabezpieczeniu dziąseł i tkanek miękkich w jamie ustnej. Dodatkowo preparat aktywuje się za pomocą specjalnych lamp, co znacznie przyspiesza proces wybielania. 

Ostateczny efekt wybielania można zauważyć po 2-3 tygodniach. Należy pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej i zmianie diety, unikanie palenia papierosów itp. Stosowanie się do zaleceń lekarza, pozwoli cieszyć się pięknym uśmiechem na długo.