leczenie zylakow

Operacja żylaków nóg laserem – na czym polega zabieg EVLT?

Żylaki nóg to jeden z popularniejszych problemów zdrowotnych, z którym trzeba sobie poradzić, gdyż ma znaczący wpływ na komfort życia. Jednym ze sposobów jest operacja żylaków nóg laserem. Na czym ona polega i w jakim dokładnie miejscu można z niej skorzystać?

Gdzie można skorzystać z operacji żylaków nóg laserem?

Gdy może być nam potrzebna operacja żylaków nóg laserem EVLT w Katowicach trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim tego typu operacje powinny być zawsze prowadzone przez profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednim wykształceniem medycznym i wiedzą jak leczyć żylaki oraz jak posługiwać się sprzętem tego typu. W innym wypadku ryzykujemy po prostu nasze zdrowie. 

Klinika, w której dostępna jest taka operacja to na przykład Euro-Klinika, która znajduje się w Siemanowicach Śląskich. Dostępny jest tam też endokrynolog w Katowicach i wielu innych lekarzy specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach medycyny, którzy dysponują odpowiednim wykształceniem medycznym i dobrym podejściem do pacjenta. 

Na czym polega usuwanie żylaków nóg laserem EVLT?

Usuwanie żylaków z wykorzystaniem lasera EVLT to metoda wewnątrznaczyniowa. Polega ona na wykorzystaniu specjalnego laseru światłowodowego. Do żyły, która jest niewydolna i powoduje żylaka wprowadzane jest włókno światłowodu i energia wyzwolona w ten sposób pozwala na obkurczenie, a także zamknięcie niewydolnej żyły. Nie jest to metoda operacyjna, dzięki czemu po zabiegu nie trzeba długo czekać przed powrotem do zdrowia.

Chcąc zdecydować się na laserowe usuwanie żylaków nóg, które wykorzystuje laser EVLT trzeba jednak pamiętać, że zabieg ten nie jest prowadzony w okresie lipiec-sierpień. Wtedy trzeba decydować się na inne metody usuwania żylaków, które polegają na przykład na leczeniu żylaków prądem, z pomocą tak zwanej skleroterapii, czy też po prostu operacyjnie. Metod usuwania żylaków nóg jest naprawdę wiele i wszystkie z nich pozwalają na poradzenie sobie z tym dość bolesnym problemem.