Regularne wizyty u ginekologa to podstawa profilaktyki zdrowia kobiety. Panie powinny odwiedzać tego lekarza nie tylko wtedy gdy są w ciąży. Wszelkie niepokojące objawy związane z chorobami układu rozrodczego wymagają konsultacji z ginekologiem. Jak wybrać dobrego specjalistę?
Kiedy należy udać się do ginekologa?
Wiele pań krępuje się wizyt u ginekologa i odwiedza jego gabinet, kiedy jest to absolutnie konieczne. Najczęściej jest to moment zajścia w ciążę lub starań o nią. Jednak do ginekologa należy chodzić regularnie, by w porę wykryć problemy. W przypadku spraw ginekologicznych, im wcześniej diagnoza zostanie postawiona, tym leczenie będzie skuteczniejsze. Ginekolog w Mrągowie powinien być odwiedzany przynajmniej raz w roku, by wykonać cytologię, a także badanie piersi.
Przed rozpoczęciem starań o ciążę, warto udać się do gabinetu, by lekarz zlecił badania, które wykluczą lub potwierdzą choroby utrudniające zajście w ciążę. Leczenie niepłodności to również powód, by odwiedzić gabinet lekarski. Nieregularne miesiączki, choroby wieku dojrzałego to stany, w których powinno się być w stałym kontakcie z ginekologiem. Gabinet ginekologiczny, powinny odwiedzić nastolatki tuż po pierwszej miesiączce.
Jak wybrać dobrego ginekologa?
Najlepszą formą wyboru dobrego lekarza jest poczta pantoflowa. Polecenie koleżanek czy kobiet z rodziny to najlepsza rekomendacja. Ginekolog w Ełku z dobrymi opiniami to lekarz, do którego niełatwo się dostać, ale który profesjonalnie podchodzi do każdej pacjentki. Dobry ginekolog to osoba, która wysłucha pacjentki i spojrzy na jej problem holistycznie. Dobry lekarz powinien być konkretny, ale jednocześnie uprzejmy i wzbudzający zaufanie. Wizyta u niego to nie tylko badanie, ale także rzeczowy wywiad.
Godny zaufania ginekolog powinien nie tylko posiadać odpowiednie wykształcenie, ale również potwierdzać swój stały rozwój. Ginekologia jest dziedziną medycyny, która stale się zmienia i dobrze jest gdy poszerza on swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach, szkoleniach. Dzięki temu będzie mógł zaproponować pacjentce odpowiedni poziom leczenia.