zabieg laserowy

Zabieg laserowy – jak wygląda w praktyce?

Skuteczne leczenie wzroku wymaga zastosowania bardzo nowoczesnych metod o wysokim poziomie skuteczności. Dzięki temu można dobrze poprawić wzrok u pacjenta. Przykładem jest zabieg laserowy. Jak on wygląda w praktyce, gdzie się na niego zapisać i czemu jest on aż tak skuteczny?

Gdzie udać się na zabieg laserowy?

Oczywiście leczące wzrok zabiegi laserowe jest nam w stanie zaoferować tylko i wyłącznie dobry okulista, który dysponuje nie tylko wiedzą, która jest wymagana do ich przeprowadzania, ale też oczywiście dość kosztownym i bardzo nowoczesnym sprzętem, bez którego niemożliwe byłoby przeprowadzenie zabiegu laserowego.

Wykonywane przez okulistów zabiegi laserowe muszą być tak samo, a nawet i bardziej precyzyjne niż typowe zabiegi chirurgiczne. Z tego powodu warto poszukać dobrych okulistów, którym będzie można w pełni zaufać w kwestii leczenia swojego wzroku. Przykładem takiego okulisty może być Joanna Karczewska prowadząca swój gabinet okulistyczny pod tą samą nazwą.

Jak w praktyce wygląda zabieg laserowy na wzrok?

To, jak dokładnie będzie wyglądać zabieg laserowy zależy od tego, z czym ma pomagąć. Na przykład u pacjentów z jaskrą stosuje się go, w celu obniżenia ciśnienia wewnątrz gałkowego. W ten sposób laser umożliwia ułatwienie odpływu cieczy wodnistej z gałki ocznej, dzięki czemu ciśnienie w jej wnętrzu spada nawet o 25 do 30% u aż 80% pacjentów. Jest to więc zabieg bezpieczny oraz skuteczny.

Wykonywane przez okulistów zabiegi laserowe są też w stanie pozwolić na skorygowanie wady wzroku. W ten sposób można zazwyczaj zrezygnować już z noszenia okularów i cieszyć się wzrokiem wolnym od nieprzyjemnych i bardzo irytujących wad.

Zabiegi laserowe są też używane do leczenia na przykład chorób siatkówki. Inne schorzenia, do których leczenia używane są zbiegi laserowa to jaskra, zwyrodnienia obwodowe siatkówki, choroby naczyniowe siatkówki, retinopatia cukrzycowa, czy też zaćma wtórna. Zabiegi laserowe są więc w stanie pomóc naprawdę wielu osobom.