Yellow Peel – jak działa żółty peeling?

Yellow Peel jest zaliczany do najbezpieczniejszych oraz najbardziej delikatnych pelengów chemicznych. Działa on na kilka warstw skóry i jest nie tylko skuteczny w walce z trądzikiem, ale także działa odmładzająco na sferę okolic oczu, a także na delikatną skórę dłoni. Czy jest on jednak przeznaczony dla każdego? Podpowiadamy.

Yellow Peel – składniki i etapy wykonywania zabiegu

Dlaczego peeling nazywany jest żółtym? Z bardzo prostego powodu. Po wymieszaniu wszystkich składników przybiera on charakterystyczną, żółtą formę. Co istotne, jest on na tyle delikatny, że bez problemu można stosować go na wrażliwe partie skóry.

Na zabieg składają się trzy etapy. W pierwszym należy dokładnie ją oczyścić za pomocą specjalnego preparatu, który zmywany jest po upływie dwudziestu minut. Następnie następuje usunięcie wierzchniej warstwy naskórka przy użyciu kwasu glikolowego oraz kwasu salicylowego. Jako, że to właśnie one działają na naszą skórę najbardziej agresywnie, usuwa się je już po kilku minutach.

Kolejny, drugi etap peelingu, to działanie, które zmierza do tego, aby skóra nabrała młodzieńczego wyglądu oraz jędrności. W związku z tym stymuluje się ją do produkcji tak zwanych białek młodości, czyli elastyny i kolagenu za pomocą witaminy C oraz kwasu retinowego. Składniki te nakłada się na około 15-20 minut.

Trzeci etap zabiegu, to użycie kwasu fitowego, kwasu kojowego oraz kwasu azelainowego. Stosuje się je po to, aby zmniejszyć drobne przebarwienia oraz blizny. Oprócz tego mają one wpływ na regulację procesu syntezy melaniny, co przekłada się na zapobieganie powstawaniu plam na twarzy.

Jakie są efekty wykonania peelingu? Przede wszystkim zmniejsza się widoczność zmarszczek, a także dochodzi do rozjaśnienia blizn, w tym także tych potrądzikowych. Skóra staje się bardziej ukrwiona, więc poprawia się jej koloryt.

Zanim poddamy się zabiegowi, należy około 15 dni wcześniej nakładać na skórę oczyszczające ją preparaty na bazie kwasu glikolowego. Takie działanie ma na celu normalizację wydzielania łoju.

Yellow Peel – czy dla każdego?

Yellow Peel dedykowany jest szczególnie osobom, które zmagają się z cerą trądzikową, a także bliznami potrądzikowymi. Zabieg jest skuteczny w walce z przebarwieniami oraz plamami posłonecznymi. Warto także zastosować go w przypadku pojawienia się drobnych zmarszczek, w tym także wokół skóry oczu.

Jak każdy zabieg, w tym także Yellow Peel nie jest on wskazany dla każdego. Powinny go unikać osoby u których występuje opryszczka i inne choroby zakaźne skóry, a także zmiany zapalne skóry. Przeciwwskazaniem jest również cera naczynkowa oraz ciąża.


artykuł powstał przy współpracy z http://felknerestetyczna.pl/