usuwanie brodawek wlokniakow

Usuwanie brodawek włókniaków – jakie metody są najskuteczniejsze?

Na pewno włókniaki nie wyglądają zbyt dobrze. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na usuwanie brodawek włókniaków. Na czym to polega? Jakich metod używa się do usuwania brodawek tego typu włókniaków? Kto oferuje zabiegi tego typu? Pora przejść do konkretów. 

Czy usuwanie brodawek włókniaków jest konieczne?

Zanim przejdzie się do samych metod, które są wykorzystywane, jeśli chodzi o usuwanie brodawek włókniaków w Tychach, to warto zapoznać się z tym, czym w ogóle takowe włókniaki są. Włókniaki to nic innego jak zmiany skórne, które mają nowotworowy charakter. Od razu należy jednak dodać, że w żadnym wypadku nie są one zagrożeniem dla życia oraz zdrowia. Nie ulegają najczęściej zezłośliwieniu.

Mogą one jednak wielu osobom przeszkadzać. Nie da się ukryć, że nie wyglądają one zbyt estetycznie. Włókniki miękkie są zlokalizowane najczęściej na szyi, czy też na powiekach. Zależnie od samego rodzaju guzka dobierana jest odpowiednia metoda. Często usuwanie brodawek włókniaków Tychy przybiera inną metodę. Tak naprawdę to specjalista ocenia, która metoda zostanie użyta. A co ma on w ogóle do wyboru?

Usuwanie brodawek włókniaków – jak przebiega?

Tak naprawdę usuwanie brodawek włókniaków Tychy to bardzo popularny zabieg. Nie zawsze jednak wygląda on identycznie. Może być przeprowadzony na różne sposoby. Gabinet Kosmetologiczny Natalii Kołaciak-Stolarz proponuje konkretnie trzy metody. Pierwszą z nich jest usuwanie laserowe. Metoda ta polega na nakierowaniu lasera bezpośrednio na zmianę. Powoduje to tak zwaną koagulację tkanek. Włókniak od razu odpada i nie pozostawia kompletnie żadnych blizn.

Kolejną metodą jest usunięcie kriochirurgiczne. Oznacza ono zamrożenie włókniaka przy pomocy azotu ciekłego. Zmiana odpada w sposób samoistny po mniej więcej dziesięciu dniach od zabiegu. Ostatnią możliwością jest chirurgiczne wycięcie włókniaka. W tejże metodzie należy podać znieczulenie miejscowe.

Na pewno zostanie dobrana metoda wręcz idealna, która najlepiej się sprawdzi.