olej rybny suplement diety

Suplement diety z olejem rybim – jakie cenne składniki zawiera i jak działa na organizm?

Nie każdy może lub chce jeść ryby w ilościach, jakie są zalecane. Tymczasem są one źródłem cennych dla zdrowia składników. Czy jest jakiś sposób na to, aby dostarczyć je do organizmu w inny sposób? Tak, rozwiązaniem jest wdrożenie suplementów diety, które zawierają olej rybi.

Olej rybi jako źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3

Kwasy eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA) należą do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Mogą być dostarczane do organizmu wraz z urozmaiconą dietą. Głównym źródłem pokarmowym kwasów EPA i DHA są tłuste ryby morskie (m.in. łosoś, makrela, sardynki). Poza tym pewna ilość powstaje na drodze przemian kwasu alfa-linolenowego (ALA), którego źródłem są m.in. orzechy włoskie, olej lniany, nasiona chia. Jednak jest to mało efektywny proces.

Skoro głównym źródłem pokarmowym kwasów EPA i DHA są tłuste ryby morskie, pojawia się pytanie, co mają zrobić osoby, które ich nie jedzą? Dobrym rozwiązaniem dla nich, a także dla tych, którzy spożywają ryby zbyt rzadko, są suplementy diety zawierające olej rybi. Dzięki nim można uniknąć niedoboru wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serca, ośrodkowego układu nerwowego i narządu wzroku.

Omecardin – olej rybi zamknięty w łatwych do połknięcia kapsułkach

Oferta suplementów diety z olejem rybim jest bogata, więc pojawia się pytanie, jak wybrać ten, który będzie najlepszy? Warto postawić na produkt wyróżniający się starannie dobranym składem, wyprodukowany przez uznaną firmę farmaceutyczną.

Jednym z nich jest Omecardin, który został stworzony przez firmę Biofarm. Jest to firma, która istnieje na rynku farmaceutycznym od ponad 35 lat. Przez ten czas zdobyła duże uznanie wśród pacjentów i pracowników opieki medycznej. Jej bogate portfolio obejmuje ponad 180 zarejestrowanych produktów, które są sprzedawane zarówno w kraju, jak i za granicą.

Wśród produktów firmy Biofarm wyróżniających się unikalnym składem można wymienić Omecardin, czyli suplement diety z olejem rybim. W jednym opakowaniu znajduje się 50 miękkich, łatwych do połknięcia kapsułek. Każda z nich zawiera olej rybi o zawartości 67,5% kwasów omega-3 w postaci estrów etylowych. W tym 38% EPA, 27% DHA i 2,5% innych kwasów omega-3.

Jak wygląda dawkowanie? Aby zaobserwować korzystne działanie suplementu diety zawierającego olej rybi, zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dziennie (podczas posiłku, popijając wodą). Przy czym należy pamiętać, że nie jest on wskazany dla osób, które są uczulone na ryby oraz produkty pochodne.