Sposób na piękne usta

Sposoby na piękne i gładkie usta

Kobiety bardzo dokładnie pielęgnują swoją twarz, okolicę oczu, dłonie i nogi. Starają się zawczasu używać kremów spowalaniających proces starzenia, by uniknąć zmarszczek i nieatrakcyjnych przebarwień na skórze. Jednak często zapominają o tym, jak pielęgnować usta, które są delikatne i narażone na negatywny wpływ wielu czynników zewnętrznych i środowiskowych. Niestety ich zaniedbanie może prowadzić do tego, że na ich powierzchni pojawią się nieestetyczne skórki lub małe ranki. Jak tego uniknąć? Liczy się prawidłowa i regularna pielęgnacja, która powinna być dostosowana do potrzeb skóry ust. O czym musisz pamiętać dbając o tę część swojego ciała?

Delikatne kosmetyki do pielęgnacji ust

Wybierając kosmetyki do pielęgnacji ust, trzeba pamiętać, że muszą być one przeznaczone tylko do tej części ciała. Innego rodzaju balsamy, czy maseczki mogą być za silne i powodować pogorszenie się stanu skóry i jej podrażnienie. Najlepiej sprawdzają się preparaty o działaniu nawilżającym, które będą wygładzać skórę, a co więcej zabezpieczać ją przed utratą wody. Do delikatnej skóry ust lepiej nie wybierać kosmetyków złuszczających. Jeżeli chcesz zrobić peeling, lepiej zdecyduj się na domowe preparaty. Doskonale sprawdzi się peeling z miodu i kawy, który delikatnie złuszczy stary naskórek, a jednocześnie silnie i głęboko odżywi skórę. Stosowanie tego rodzaju preparatów będzie wygładzało usta i nadawało im naturalny blask. Warto również wiedzieć, że dzięki temu staną się one zdrowsze i będą wyglądać młodziej.

Maseczki na usta – jakie wybrać

Obecnie na rynku dostępne są specjalne maseczki przeznaczone do skóry ust. Wiele z nich nakłada się jak pomadkę lub szminkę, ale są również preparaty w płacie, który ma kształt warg. Płachta nasączona jest składnikami odżywczymi, które wchłaniają się do skóry. Taka postać maski jest znacznie bardziej skuteczna, niż standardowe maseczki. Składniki odżywcze docierają do głębokich warstw naskórka, a dzięki temu skóra od razu po zastosowaniu wygląda na wypoczętą, odświeżoną i zdrową.

Pielęgnacja warg, to również ich demakijaż. Wiele kobiet robi błąd i podczas usuwania makijażu mocno pociera usta, by szybciej i dokładniej zmyć szminkę, czy pomadkę. To jednak nie ma dobrego wpływu na kondycję skóry. Staje się ona rozciągnięcia, pojawić się mogą na niej podrażnienia, a co więcej skóra staje się sucha i spierzchnięta. Lepiej wykonywać delikatne ruchy, które zadziałają jak masaż poprawiający krążenie.