Ochrona skóry

Skóra to nasza bariera ochronna. Wzmacniaj ją!

Od kilku tygodni mierzymy się z trudną sytuacją izolacji. Dla większości oznacza to home office i przebywanie w domu właściwie przez cały czas. Dla wielu osób to też czas makijażowego detoksu, przez co lepiej widzimy problemy naszej skóry. Często odczuwamy pieczenie, swędzenie lub napięcie – a może to oznaczać naruszoną barierę ochronną skóry. Dzięki gamie Minéral 89 od Vichy możemy na co dzień ją wzmacniać. Na rynku pojawiła się właśnie najnowsza maska wzmacniająco-regenerująca w płachcie z tej gamy.

Skóra – pierwszy kontakt ze światem zewnętrznym

Skóra jest największym organem w ciele człowieka – średnio ma aż 2m2. Silna skóra, dzięki swojej wytrzymałości i elastyczności, jest doskonałą barierą ochronną dla całego organizmu i narządów wewnętrznych. Dzięki temu, stale chroni przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak:

urazy mechaniczne,
zbyt wysokie lub niskie temperatury,
promienie UV,
zanieczyszczenia środowiska,
smog,
patologiczna mikroflora, taka jak np. bakterie, wirusy czy grzyby,
a obecnie również suche powietrze w domu czy noszenie maseczek ochronnych.

Te czynniki zewnętrzne, jako jedne z wielu, wchodzą w skład tzw. ekspozomu. Warto wiedzieć, że funkcjonowanie całego ludzkiego organizmu, w tym tempo starzenia się skóry, w aż 80% zależy od ogółu czynników, na jakie narażone („eksponowane”) jest nasze ciało każdego dnia, a tylko w ok. 20% jest uwarunkowane genami. Na ekspozom składają się jeszcze czynniki wewnętrzne: stres, brak snu, dieta uboga w składniki odżywcze, palenie papierosów. Wszystko to wpływa na stan skóry, prowadząc do ewentualnych podrażnień, stanów zapalnych, wysuszenia, czyli odwodnienia czy suchości, zmarszczek, trądziku, przebarwień, ziemistego kolorytu i szybkiej utraty jędrności.

Zdolności regeneracyjne skóry a jej adekwatne nawilżenie

Na działanie ekspozomu jesteśmy narażeni każdego dnia. Nasza skóra i jej zdolności regeneracyjne są stale poddawane ciężkim próbom. Aby wspomóc procesy naprawcze skóry, dzięki którym nie tylko będzie ona silniejsza, ale też wizualnie młodsza, należy wzmacniać barierę hydrolipidową skóry. To właśnie ona jest pierwszą linią obrony przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.

Jak ją wzmacniać? Chroniąc skórę przed odwodnieniem! Zapewne zauważyliście, że w ostatnim czasie jest ona wyjątkowo narażona na suchość czy ściągnięcie. Nawilżanie to podstawa pielęgnacji – niezależnie od typu cery czy wieku. Naszej skórze potrzebne jest także nawilżanie poprzez odpowiednie kosmetyki. Odpowiednie, to znaczy wykorzystujące dwa podstawowe mechanizmy: zatrzymywanie wody w naskórku, czyli higroskopijność, oraz uzupełnianie warstwy lipidowej. Zdolność zatrzymywania wilgoci ma między innymi kwas hialuronowy, mocznik, gliceryna czy kolagen, które biorą udział w wiązaniu wody w naskórku. Silna bariera ochronna zapobiega za to odwodnieniu, przesuszeniu i chroni przed działaniem szkodliwych czynników z zewnątrz.

Siła składników aktywnych w Minéral 89

Istnieją kosmetyki, które wykorzystują oba te mechanizmy. Należy do nich między innymi gama Minéral 89 od Vichy, w której połączono między innymi 89% wody wulkanicznej z kwasem hialuronowym. Woda z Vichy, podczas kontaktu ze skałami wulkanicznymi, nasyca się aż 15 minerałami. Jedną z jej licznych zalet jest lepsze przygotowanie skóry do walki ze szkodliwymi czynnikami wchodzącymi w skład ekspozomu. Ponadto, woda wulkaniczna wspiera jej regenerację. Kwas hialuronowy zaś ma zdolność skutecznego zatrzymywania wody w naskórku, dzięki czemu pomaga zatrzymać wilgoć i nawilżyć skórę.

W portfolio Minéral 89 pojawił się nowy produkt – Maska wzmacniająco-regenerująca w płachcie. Wyróżnia się sposobem przygotowania: w opakowaniu znajdziemy płachtę alginianową, która stworzy warstwę okluzyjną oraz płyn, oddzielone od siebie blokadą. Każdą Maskę Minéral 89 przygotowujemy sami, bezpośrednio przed aplikacją! Płyn Zawiera 89% zmineralizowanej wody wulkanicznej Vichy, świetnie wzmacnia barierę ochronną skóry i ją regeneruje, zaś wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy naturalnego pochodzenia pomaga nawilżyć i widocznie ujędrnić skórę. Maska nadaje  efekt nawilżenia przez aż 24h[1], a także zauważalnie wygładza drobne zmarszczki!

Według aż 92% kobiet, po użyciu maski wzmacniająco-regenerującej Minéral 89, skóra wygląda na zdrowszą, 96% zwraca uwagę na jej odżywienie, zaś 98% – na uczucie komfortu po jej nałożeniu[2].

Opak. 29 g, cena: 24,90 zł.

Miejsce maski w rutynie pielęgnacyjnej

Maskę rekomendujemy aplikować raz w tygodniu lub według potrzeb skóry. Po jej nałożeniu, polecamy uzupełnić efekt dwoma produktami z linii Minéral 89: Booster oraz Oczy.

Minéral 89 Booster wzmacniająco-nawilżający z kwasem hialuronowym to pierwszy krok w codziennej rutynie pielęgnacyjnej przed nałożeniem ulubionego kremu. Oparty na Wodzie Wulkanicznej Vichy bogatej w 15 minerałów wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry i wzmacnia jej barierę ochronną. Dodatkowo, zawarty w nim kwas hialuronowy pomaga zapewnić optymalny poziom nawilżenia.

Przeznaczony jest do wszystkich typów skóry. Można go również stosować na wrażliwe obszary ust i oczu.

Pozostawia skórę bardziej sprężystą ( +8%), promienną (+5%), co potwierdzają badania kliniczne we współpracy z dermatologami[3].

Opak. 50 ml, cena: 79,90 zł.

Minéral 89 OCZY składa się m.in. z 89% wody wulkanicznej Vichy i kwasu hialuronowego. Dodatkowo zawiera rewitalizującą kofeinę,  adenozynę o właściwościach przeciwzmarszczkowych oraz dermochlorellę, pomagającą zmniejszyć widoczność cieni pod oczami.

Aż 90% konsumentek podkreśla, że skóra wokół oczu jest nawilżona przez cały dzień, 83% zwraca uwagę na wygładzenie okolicy oka, zaś  81% uważa, że oczy wyglądają na mniej zmęczone, a 86% zauważa, że ich powieki są mniej opuchnięte[4].

Opak. 15 ml, cena: 69,90 zł.


[1] Test instrumentalny

[2] Test konsumencki przeprowadzony na grupie 51 kobiet w wieku 19-65.

[3] Test kliniczny przeprowadzony na grupie 48 kobiet po 4 tygodniach.

[4] Test konsumencki przeprowadzony na grupie 63 kobiet po 4 tygodniach.