Rewitalizacja pochwy — o czym mowa w praktyce?

Obecnie dziedzina, jaką jest ginekologia estetyczna, mocno się rozwija i dzięki temu kobiety, które mają jakiekolwiek problemy z nietrzymaniem moczu czy też cierpią na zespół rozluźnienia pochwy, mogą poddać się zabiegom łagodzącym lub całkowicie niwelującym te wstydliwe dolegliwości. Jedną z coraz częściej wykonywanych przez specjalistów procedur jest rewitalizacja pochwy. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy. 

Czym jest rewitalizacja pochwy?

Rewitalizacja pochwy to zabieg stosowany w przypadku leczenia tzw. zespołu rozluźnienia pochwy. Dolegliwość ta może powodować zmniejszenie satysfakcji współżycia u obu partnerów. Bardzo często zabieg ten wykonywany jest kobietom, które przeszły przynajmniej jeden poród. Chociaż bywają sytuacje, w których wymagają go również nieródki, zwłaszcza te, które przez lata wykonywały intensywne ćwiczenia fizyczne lub ich praca była związana z takim obciążeniem.

Problem ten nie powinien być bagatelizowany, ponieważ zespół luźnej pochwy ma nie tylko nieprzyjemne konsekwencje w dziedzinie życia seksualnego, ale może mieć znaczenie również dla samej statyki narządu rodnego. Z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na konsultacje ze specjalistą i wykonanie zabiegu rewitalizacji pochwy.

Jak wygląda zabieg rewitalizacji pochwy?

Rewitalizacja pochwy na Pradze Północ to zabieg, który jest wykonywany przez specjalistę po uprzedniej konsultacji i zdiagnozowaniu problemu pacjentki. Wykorzystuje się w nim specjalny laser, który ogrzewa błonę śluzową, a także kolagen znajdujący się w tkankach pochwy. Powoduje on kurczenie się włókien kolagenowych, a dodatkowo jednocześnie powstają nowe, młode komórki i gruczoły.

Procedura ta pomaga więc zwiększyć elastyczność, zmniejszyć rozmiar i poprawić ukrwienie pochwy. Jest to dość nowy i innowacyjny zabieg pozwalający na odmłodzenie pochwy, jednak bardzo skuteczny, co potwierdzone jest badaniami klinicznymi. Dodatkowo jest bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji, dlatego może być wykonywany w przychodniach ginekologicznych.