Rentgen stomatologiczny – jak przebiega?

Badania rentgenowskie są w obecnych czasach czymś całkowicie normalnym i nie powinniśmy się ich obawiać, nieważnie jakiego obrębu naszego ciała dotyczą.

Nic więc dziwnego, że w wielu pracowniach RTG będziemy mogli spotkać się z taką usługą, jak rentgen stomatologiczny w Poznaniu. Jak sama nazwa dokładnie wskazuje, mówimy tu o specjalnym badaniu, dzięki któremu jesteśmy de facto w stanie zajrzeć w głąb jamy ustnej. Kiedy najczęściej wykonuje się rentgen stomatologiczny? Najczęściej są to już niestety dość poważne sytuacje – nieznośny ból zęba, którego lokalizacja z zewnątrz jest niemożliwa, przy dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych, a także podczas podejrzewania nowotworu czy innych niebezpiecznych dla naszego ogólnego zdrowia chorób. Nie zawsze jednak skierowanie na rentgen będzie powiązane z najgorszymi scenariuszami.

Jak przebiega rentgen stomatologiczny?

Zdjęcia rentgenowskie zębów w Poznaniu są w pełni bezpiecznym zabiegiem, mimo że obręb badania zawiera się w okolicach naszej głowy. Jak jednak samo badanie przebiega krok po kroku? Pacjent musi stanąć w bezruchu przed rentgenogramem, czyli urządzeniem, który odpowiada za wykonywanie zdjęć rentgenowskich. Dodatkowo konieczne jest złapanie przez pacjenta specjalnego uchwytu jednorazowego zębami, dzięki czemu urządzenie może zostać właściwie wypoziomowane. Następnie wypuszczana jest mała dawka promieniowania, która prześwietla badany obszar. Odbite promieniowanie jest następnie przetwarzane przez rentgenogram i przetwarzane na obraz, który może dać wiele informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Gdzie znaleźć pracownię RTG, która będzie w stanie wykonać rentgen stomatologiczny?

Poszukujesz miejsca, w którym będziesz w stanie bez problemu wykonać rentgen stomatologiczny? Bardzo dobrą opcją na znalezienie takiej pracowni RTG będzie Internet. W krótką chwilę namierzymy punkty, w których wykonywany jest właśnie tego typu rentgen.