przeszczep wlosow

Przeszczep włosów – wskazania, przebieg leczenia, zalecenia po zabiegu

Łysienie to problem, z którym boryka się duża liczba mężczyzn, ale również wiele kobiet cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów. Przyczyn tej dolegliwości może być wiele, dlatego konieczne jest właściwe zdiagnozowanie powodów schorzenia. Dopiero wtedy specjalista może zalecić odpowiednią terapię i wdrożyć leczenie. Wyjątkowo skuteczną i cieszącą się od lat metodą walki z łysieniem jest przeszczep włosów. Gliwice nie są w tym względzie wyjątkiem. Sprawdź, na czym polega zabieg, kto może z niego skorzystać i co robić po jego przeprowadzeniu.

Przeszczep włosów Gliwice – na czym polega?

Jeśli chodzi o przeszczep włosów, Gliwice to miasto, w którym mieści się gabinet Dermapoint specjalizujący się w leczeniu łysienia. Doświadczeni specjaliści przeprowadzają skuteczne zabiegi małoinwazyjną metodą FUE.

Przeszczep włosów FUE (z ang. Follicular Units Extraction) to sposób polegający na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych, zazwyczaj z okolicy potylicy, ale również z kończyn dolnych, brody czy klatki piersiowej. W miejscu pobrania mieszka pozostaje niewidoczna gołym okiem, mikroskopijna blizna. W przeciwieństwie do klasycznych metod transplantacji sposób ten nie wymaga wycinania skóry.

Przed kwalifikacją do zabiegu pacjent musi wykonać kilka obowiązkowych badań laboratoryjnych, m.in. w kierunku chorób zakaźnych (HIV, HCV, HBS), wskaźniki krzepnięcia INR i APTT czy morfologię krwi. Na przynajmniej 3 dni przed zabiegiem zaleca się również zaprzestanie spożywania alkoholu, a na 10 dni przed nie należy stosować leków przeciwzapalnych i aspiryny.

W dniu zabiegu trzeba natomiast umyć włosy szamponem, ale nie stosować żadnych pianek, żeli i lakierów do włosów. Przeszczep włosów w Gliwicach jest bezbolesny, ponieważ zostaje przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Trwa zwykle 4-8 godzin, w zależności od liczby pobranych graftów. Lekarz określa obszar dawczy do pobrania mieszków włosowych, który zostaje następnie ogolony na długość 1 mm. Podczas pobierania graftów pacjent leży na brzuchu, natomiast w czasie implantacji mieszków pozostaje w pozycji siedzącej. Po zakończeniu zabiegu na miejsce pobrania mieszków zostaje nałożony opatrunek.

przeszczep wlosow

Zalecenia po zabiegu

Okres rekonwalescencji jest krótki. Obszar, z którego pobrano mieszki włosowe, goi się zwykle w ciągu tygodnia. W ciągu kilku pierwszych dni po zabiegu należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić przeszczepionych włosów poprzez nadmierny ucisk albo pocieranie. Może wystąpić krótkotrwały obrzęk czoła – jest to normalny, niegroźny objaw, którym nie należy się przejmować. Zaleca się też unikanie wysiłku, aktywności fizycznej oraz basenów, a w ciągu pierwszych 5 dni należy dodatkowo przemywać obszar wszczepionych włosów solą fizjologiczną kilkukrotnie w ciągu dnia. Można umyć głowę szamponem po 5 dniach od zabiegu. Od drugiego tygodnia można natomiast już regularnie myć głowę szamponem o pH 5,5.

Wskazania do przeszczepu włosów w Gliwicach

Przeszczep włosów metodą FUE zaleca się osobom cierpiącym na łysienie bliznowaciejące lub androgenowe, po oparzeniach i po urazach. Sposób ten jest również dedykowany osobom, u których występują ubytki owłosienia w okolicy brody, wąsów, brwi i łona, a także szpecące blizny.