Katalog zabiegów kosmetycznych, dostępnych w salonach, świadczących tego rodzaju usługi, nieustannie się poszerza. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą urządzeń, które, coraz to nowocześniejsze, wykonują czynności do tej pory niedostępne. Wiązki światła wnikające głęboko w skórę, ultradźwięki, mikronakłucia, fale radiowe, tlen to dzisiaj skuteczne metody regeneracji ciała.
Peeling w gabinecie kosmetycznym
Producenci kosmetyków prześcigają się w dostarczaniu na rynek coraz to skuteczniejszych preparatów do użytku domowego. Wśród nich znajdują się kosmetyki stosowane do peelingu, czyli złuszczania martwego naskórka. Działają na skórę poprzez wmasowywanie preparatu i mechaniczne ścieranie naskórka lub, jak w przypadku peelingu enzymatycznego, pozostawienie preparatu na skórze i zmycie go po ustalonym czasie.
Znacznie szerszy zakres skuteczności, ale i różnorodności, posiadają peelingi będące usługą kosmetyczną, świadczoną przez salony kosmetyczne czy medycyny estetycznej. Peeling chemiczny czy peeling kawitacyjny to najpopularniejsze z zabiegów wybieranych przez klientki salonów.
Jaki peeling jest najskuteczniejszy?
Niewątpliwie jedną z najskuteczniejszych technik usuwania martwego naskórka jest peeling kawitacyjny. Kawitacja to technika bezbolesnego i jednocześnie głębokiego złuszczania martwego naskórka. Do wykonania tego zabiegu używa się specjalnego urządzenia, które emituje fale ultradźwiękowe. W zderzeniu z wilgotną skórą powstaje efekt kawitacji.
Obecna na skórze wilgoć występuje w postaci mikroskopijnych pęcherzyków wypełnionych rozrzedzonym gazem. Na skutek poddawania ich działaniu fal ultradźwiękowych, pęcherzyki gwałtownie pękają, skutkiem czego następuje rozbicie martwych komórek naskórka i jednoczesne odsłonięcie nowej, młodszej warstwy skóry, pozbawionej zanieczyszczeń. Efekt peelingu kawitacyjnego jest natychmiastowy, cera wygląda świeżo i młodzieńczo.
Długotrwały efekt peelingu
Zadania stawiane przed peelingiem kawitacyjnym wyglądają następująco, tego rodzaju peeling:
- usuwa martwy naskórek
- oczyszcza cerę
- hamuje rozmnażanie się bakterii na skórze
- usprawnia przepływ krwi oraz limfy
- dotlenia skórę
- stymuluje komórki do naturalnej odbudowy oraz regeneracji
- pozbawia cerę wągrów i zaskórniaków
- odblokowuje pory
- poprawia gospodarkę wodną skóry
Po zabiegu peelingu kawitacyjnego skóra jest doskonale oczyszczona, napięta i pełna blasku. Prostują się drobne zmarszczki, pozostawiając wrażenie młodszej, pełnej energii skóry.
Kiedy warto poddać się zabiegowi peelingu kawitacyjnego?
Peeling kawitacyjny może stanowić odrębny niezależny zabieg, ale warto potraktować go jako przygotowanie do zabiegów nawilżających skórę i odżywiających ją. Po zabiegu następuje głębsze i szybsze wchłanianie aktywnych składników, stosowanych do kolejnych zabiegów. Jako metoda nieinwazyjna można stosować go również u osób z cerą wrażliwą i naczynkową.
Warto jednak pamiętać, że na tę metodę peelingu decydujemy się w miesiącach jesienno-zimowych, zanim słońce zacznie operować intensywniej.