rodzaje ortez

Ortezy – rodzaje i zastosowanie

Ortezy dla osób, które są po wypadkach lub kolizjach, to jedyna możliwość na pozbycie się dyskomfortu, który wynika z ruchu kończyną. Właśnie dlatego warto na nie stawiać za każdym razem, gdy pojawia się ból. Jakie można znaleźć ich rodzaje?

Ortezy – rodzaje

Ortezy w Chorzowie to wiele ciekawych konstrukcji, które można założyć na kończynę tak, aby ją ustabilizować oraz ucisnąć. Wtedy ruchy mogą być w pewnym stopniu ułatwione, a ból nie nasila się. Ucisk to również świetne zabezpieczenie przed pojawieniem się żylaków i nie tylko.

Jednym z wielu rodzajów ortez jest obuwie medyczne w Chorzowie. Jest ono polecane głównie dla osób chorujących na cukrzycę, haluksy, mających problemy z kręgosłupem lub płaskostopiem. Wszystko to sprawia, że stopy są nadmiernie obciążone i pojawiają się problemy z ruszaniem.

Warto również wiedzieć, że ortezy dzielą się również na te, które stosuje się na dłonie, łokcie, barki, kolana oraz kostki. Wszystkie te miejsca z wielu powodów mogą być uszkodzone, co bardzo źle pływa na układ nerwowy i pojawiają się bóle.

Ortezy – dlaczego się je stosuje?

Głównym powodem stosowania ortez jest głównie niwelowanie bólu. To ważne, szczególnie dla osób, które cenią sobie komfort zaraz po leczeniu chirurgicznym. Stabilizacja w niektórych przypadkach może również ograniczać ruchowość kończyny.

Takie ograniczenie jest szczególnie ważne w przypadku skręceń na przykład łokcia lub kostki. Wtedy należy zachować ostrożność, ponieważ właśnie w taki sposób można będzie zyskać lepiej wygojoną ranę, ale również odzyska się pełną sprawność.

Ortezy są bardzo ważne dla każdej osoby niezależnie od wieku. Wiele młodych osób korzysta z nich, ponieważ są ogólnodostępne. Można je zakupić między innymi ze sprawdzonych sklepów internetowych, które obfitują w różne rodzaje.

Ortezy to ciekawe konstrukcje, które stosowane są zazwyczaj po leczeniu chirurgicznym lub podczas nadwyrężeń stawów. Leczą ból oraz stabilizują kończynę.