laserowe usuwanie zylakow

Operacja żylaków nóg laserem EVLT – co trzeba o niej wiedzieć?

Żylaki kojarzą się głównie z defektem estetycznym. Warto mieć jednak świadomość, że najczęściej jest to przede wszystkim sygnał poważnych problemów zdrowotnych, związanych z nieprawidłowym stylem życia i objaw nieprawidłowości zachodzących w układzie krążenia. 

Operacja żylaków nóg laserem EVLT 

Operacja żylaków nóg laserem EVLT w Katowicach to jeden z najmniej inwazyjnych sposobów leczenia żylaków. Praca tą metodą odbywa się poprzez wprowadzenie włókna światłowodu do niewydolnej żyły. Laser powoduje szybkie jej obkurczenie, a finalnie zamknięcie. Dzięki temu nie ma konieczności usuwania żyły podczas interwencji chirurgicznej. Daje to pacjentowi możliwość szybkiego powrotu do zdrowia. Dodatkowo zabieg jest krótki, nie pozostawia po sobie blizn, dzięki znieczuleniu miejscowemu jest mało bolesny, a także nie wymaga hospitalizacji. Już bezpośrednio po zabiegu pacjent może normalnie chodzić. Ryzyko powikłań jest bardzo małe.

Jak wygląda leczenie hemoroidów?

Na początku warto wspomnieć o tym, że same hemoroidy nie są chorobą. To tylko naturalnie występujące u człowieka struktury naczyniowe. O chorobie hemoroidalnej można mówić dopiero gdy pojawia się stan zapalny lub dolegliwości bólowe. Na jej wystąpienie najważniejszy wpływ ma siedzący styl życia oraz niezdrowa dieta. Leczenie hemoroidów w Katowicach odbywa się laserowo poprzez nieinwazyjne zabiegi. Jest to bezbolesny proces, który nie wymaga żadnych cięć ani nawet hospitalizacji pacjenta. 

Jak zapobiec powstawaniu hemoroidów?

Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć. Powstawaniu choroby hemoroidów sprzyja siedzący tryb życia, stres oraz niewielka ilość aktywności fizycznej. Istotna jest także dieta. Niewłaściwe odżywianie się może powodować zaparcia, które mogą być czynnikiem wywołującym żylaki odbytu. Wobec tego, chcąc uniknąć tego typu dolegliwości należy zadbać o to by dieta była bogata w błonnik, a także duże ilości płynów. Ważne także by wprowadzić w życie regularne ćwiczenia oraz odpowiednią higienę miejsc intymnych.