Nowoczesne technologie wykorzystywane w zabiegach modelujących sylwetkę

Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej możliwe jest skuteczne modelowanie sylwetki bez stosowania inwazyjnych metod. Innowacyjne rozwiązania stanowią coraz częściej alternatywę dla procedur chirurgicznych, które wykonuje się dopiero w ostateczności, najczęściej tylko w przypadku zaawansowanych problemów. Z pomocą zabiegów modelujących sylwetkę możemy wyszczuplić ciało, ujędrnić skórę lub wspomóc proces odchudzania.

Technologie stosowane w zabiegach modelujących sylwetkę

Innowacyjne technologie pozwalają na zwiększenie efektywności terapii przy jednoczesnym zachowaniu jej niskiej inwazyjności. Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetę umożliwiają trwałe usuwanie depozytów tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu, ujędrnianie skóry, a nawet wzmacnianie mięśni. Wszystko to bez zastosowania skalpela.

W zabiegach modelujących sylwetkę dostępnych w warszawskiej Klinice Miracki spotkasz się m.in. z następującymi technologiami:

  • laseroterapia,
  • ultradźwięki,
  • fale HIFU,
  • fale radiowe,
  • fala uderzeniowa (akustyczna)
  • elektrostymulacja magnetyczna,
  • masaż podciśnieniowy,
  • podczerwień,
  • terapia światłem LED.

Specjaliści podkreślają, że rolą zabiegów medycyny estetycznej jest wspomaganie diety i treningów, a nie ich zastępowanie. Zabiegi wyszczuplające, z których możesz skorzystać w gabinetach medycyny estetycznej, nie powinny być podstawowym sposobem redukowania tkanki tłuszczowej. Terapie te poleca się zwłaszcza osobom, które nie mogą odpowiednio wyrzeźbić sylwetki z wykorzystaniem naturalnych metod, czyli zbilansowanej diety redukcyjnej i aktywności fizycznej. W związku z tym zabiegi modelujące sylwetkę poleca się najczęściej w przypadku tzw. miejscowej otyłości, czyli opornej tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć mimo ujemnego bilansu kalorycznego i ćwiczeń. Bardzo często przypadłość ta dotyczy osób z prawidłową masą ciała, a problem dotyczy brzucha, boczków, ud, pośladków, ramion, podbródka.

Nieinwazyjne zabiegi wyszczuplające

Zabiegi modelujące sylwetkę pozwalają wyszczuplić ciało, poprawić proporcje sylwetki, trwale i szybko usunąć zbędne komórki tłuszczowe z określonych miejsc. Jednym z głównych zadań zabiegów modelujących sylwetkę, obok redukcji tkanki tłuszczowej, jest ujędrnianie skóry. Większość ze stosowanych technologii działa na receptory odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych i elastyny w skórze. Działanie zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na skórę, pozwala również na podjęcie skutecznej walki z cellulitem.

Co powinieneś wiedzieć o zabiegach wyszczuplających sylwetkę, zanim wybierzesz się do kliniki medycyny estetycznej? Przygotuj się na to, że potrzebne będzie kilkukrotne powtórzenie terapii, aby osiągnąć satysfakcjonujące, czyli widoczne rezultaty. O liczbie i częstotliwości zabiegów poinformuje Cię specjalista – kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej – podczas konsultacji wstępnej, która zawsze poprzedza tego typu terapie. Większość technik stosowanych w modelowaniu sylwetki wymaga serii zabiegów, ale są też wyjątki, na przykład innowacyjna technologia HIFU czy też kriolipoliza. W przypadku tych zabiegów często wystarcza tylko jeden zabieg dla uzyskania optymalnych efektów.

Nawet najskuteczniejsze zabiegi modelujące sylwetkę nie pomogą, jeśli nie połączymy ich ze zdrowym stylem życia. Zadbaj więc o odpowiednie odżywianie i regularne treningi. Dodatkowo po takich zabiegach jak endermologia, terapia falą uderzeniową czy laseroterapia, ważne jest spożywanie większej ilości płynów dziennie niż dotychczas – pomaga to w usuwaniu z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.

W razie innych pytań dotyczących modelowania sylwetki zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.