Na czym polega zabieg artroskopii kolana?

Staw kolanowy odpowiada za komfort codziennego funkcjonowania. Bolące kolana sprawiają kłopot podczas wykonywania niemal każdej czynności. Na szczęście medycyna oferuje wiele możliwości diagnozy, a także leczenie problemów związanych z kolanami. Jedną z nich jest z jest zabieg artroskopii. 

Czym jest zabieg artroskopii kolana i kiedy należy go wykonać?

Artroskopia to rodzaj mało inwazyjnego zabiegu, któremu poddawane są stawy w procesie diagnozowania lub leczenia różnych typów schorzeń. Zabieg artroskopii kolana wykonywany jest , gdy pacjent znacznie obciążył staw kolanowy lub doznał urazu. Dzieje się to najczęściej w wyniku kontuzji podczas aktywności fizycznej lub gdy pacjent od dłuższego czasu skarży się na takie dolegliwości jak np. uporczywe bóle lub często pojawiający się obrzęk. Artroskopia polega na operacyjnym zbadaniu kolana, co umożliwia dokładne zdiagnozowanie występujących problemów, a następnie przystąpieniu do leczenia, czyli naprawienia nieprawidłowości, które pojawiły się w strukturach stawowych.

Jak wybrać lekarza, który przeprowadzi zabieg artroskopii kolana?

Przygotowując się na zabieg artroskopii kolana należy poświęcić pewien czas wyborowi odpowiedniego lekarza. Najważniejsze jest, by być pod opieką doświadczonego specjalisty, który zadba o cały proces. DoctorsBase to firma specjalizująca się między innymi w zabiegach ortopedycznych. Personel składa się z doświadczonych lekarzy, którzy odbywali zagraniczne szklenia w USA, a zaplecze techniczne zapewnia renomowany szpital w Ostrawie. Dodatkowo DoctorsBase oferuje możliwość płatności w systemie ratalnym oraz refundacji zabiegów przez NFZ.

Jakie są pierwsze objawy problemów z kolanami?

Pierwszymi objawami chorób kolan są dolegliwości bólowe na początku odczuwane tylko podczas ruchu, a później coraz częściej także w stanie spoczynku. Zauważając pierwsze sygnały schorzeń stawu kolanowego należy reagować szybko, nim uszkodzenia zaczną postępować. Warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju  przedłużające się dolegliwości bólowe, warto skonsultować z lekarzem.