masaz leczniczy

Na czym polega masaż leczniczy?

Masaż to nie tylko sposób na relaks, ale także skuteczna metoda leczenia różnego rodzaju dolegliwości fizycznych. Jedną z odmian masażu jest masaż leczniczy, który pomaga w zwalczaniu bólu, wspiera proces rehabilitacji i odchudzania oraz działa kojąco na stany lękowe. Czym tak naprawdę jest i na czym polega masaż leczniczy? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.

Rodzaje masażu leczniczego

Wśród popularnych technik masażu leczniczego dostępne są między innymi:

  • masaże klasyczne polegające na ugniataniu ciała i działające rozluźniająco,

  • masaże rehabilitacyjne wykonywane po różnego rodzaju urazach bądź operacjach, które pomagają w powrocie do pełnej sprawności fizycznej oraz poprawiają ogólną kondycję organizmu,

  • masaże limfatyczne wspierające w procesie odchudzania, zmniejszenia opuchlizny czy zminimalizowania bólu,

  • masaże punktowe zwalczające dolegliwości bólowe, a nawet stany lękowe.

Masaż leczniczy w Pile wykonywany jest przez specjalistów z zakresu fizjoterapii, którzy posiadają umiejętności i wiedzę w zakresie anatomii i fizjologii ludzkiego ciała. Specjaliści ci dobierają odpowiednią technikę masażu w zależności od rodzaju dolegliwości pacjenta, jego stanu zdrowia oraz indywidualnych preferencji.

Na co pomaga masaż leczniczy?

Masaż leczniczy pomaga na wiele dolegliwości. Najskuteczniejszy okazuje się w zwalczaniu bólu mięśni i stawów. Ponadto redukuje napięcie mięśniowe oraz wpływa na poprawę krążenia krwi i limfy. Masaż leczniczy, który oferuje Gabinet fizjoterapii R&M-MED, jest także skuteczną metodą wspierającą proces rehabilitacji po urazach bądź operacjach, a także w przypadku schorzeń neurologicznych. Oprócz tego pomaga w walce z opuchliznami, cellulitem oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia obrzęków.

Podsumowując, masaż leczniczy to skuteczna metoda wspomagająca leczenie różnych dolegliwości fizycznych. Warto oddać się w ręce specjalisty, który dobierze odpowiednią technikę masażu, aby pomóc nam w procesie powrotu do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej.