nietrzymanie moczu

Na czym polega leczenie nietrzymania moczu?

Istnieje wiele przyczyn inkontynencji, czyli nietrzymania moczu. Powodów takiego stanu można doszukiwać się zarówno w schodzeniach układu moczowego, jak i również w układzie nerwowym, czy wieku. Wspomniana przypadłość powoduje duży dyskomfort u osób, u których się pojawia. Mimowolnie oddają one mocz w niezamierzony sposób, co przyczynia się do powstawania krępujących sytuacji.

Nietrzymanie moczu z powodu nadmiernego wysiłku

Przyczyn nietrzymania moczu jest bardzo wiele. Warto jednak wspomnieć o tych występujących najczęściej. Jedną z nich jest problem z trzymaniem moczu, który występuje z powodu wysiłku i nagłego wzrostu ciśnienia w brzuchu, który powodowany jest chociażby zwykłym kichnięciem. Wtedy cewka moczona otwiera się i zamyka, a osoba doświadczająca dolegliwości, ze względu na zbyt słabe mięśnie i rozluźnienie zwieraczy nie jest w stanie kontrolować pęcherza. Leczenie nietrzymania moczu w Głogówku w takiej sytuacji wymaga wsparcia specjalisty, który pomoże uporać się z problemem i wskaże najlepsze jego rozwiązania.

Problem z trzymaniem moczu z przyczyn neurologicznych

Często problemy z nietrzymaniem moczu dotyczą osób starszych, ale również tych schorowanych, które na co dzień borykają się z chorobą Alzheimera lub Parkinsona. Brak możliwości całkowitej kontroli nad oddawaniem moczu jest również dolegliwością występującą u pacjentów z problemami neurologicznymi, u których zaburzone jest prawidłowe funkcjonowanie nerwów, ich uszkodzenie lub wszelkiego typu zdrowotne dysfunkcje rdzenia kręgowego.

Uszkodzone nerwy powodują problemy z kontrolą zwieracza, co może powodować częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza mimowolnie. W takiej sytuacji należy odwiedzić prywatny gabinet urologiczny i zasięgnąć porady specjalisty. Konsultacja z urologiem opiera się na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu z pacjentem, następnie wykonania podstawowych badań w celu diagnostyki obecnego stanu, wykrycia jego przyczyny i ustalenia planu leczenia. Szybkie zgłoszenie się po pomoc do specjalisty to pierwszy krok do poprawy komfortu swojego życia.