Na czym polega leczenie kręgosłupa?

Z punktu widzenia naszego życia oraz wygodnego poruszania się, kręgosłup ma zasadnicze znaczenie. Powinniśmy o niego dbać, starać się uprawiać aktywność fizyczną, zdrowo odżywiać, jak również unikać urazów. Niestety często mamy do czynienia z wypadkami, musimy brać udział w rehabilitacji, jak również radzić sobie chociażby rwą kulszową. Rozwiązaniem jest współpraca ze specjalistami, którzy zajmują się kompleksowym leczeniem kręgosłupa.

Dlaczego warto korzystać z pomocy specjalistów przy leczeniu kręgosłupa?

Wykonując pracę, jeżdżąc samochodem, uprawiając sport, często narażeni jesteśmy na różnego rodzaju wypadki, które mogą skutkować problemami z kręgosłupem, jak również z poruszaniem się. Bóle mięśni, urazy mechaniczne, jak również popularna rwa kulszowa są dość dużymi problemami i mogą utrudnić się normalne funkcjonowanie, wysypianie się, a także relaks.

Leczenie kręgosłupa jest tak samo ważne, jak jego profilaktyka. Oczywiście powinno odbywać się w oparciu o dokładną diagnozę, a także wyniki badań. Konieczna jest współpraca z doświadczonymi specjalistami, duży dopasują metodę leczenia i rehabilitacji do potrzeb pacjenta.

Korzystanie z pomocy profesjonalistów to pewność, że nie stanie nam się krzywda, szybciej pozbędziemy się naszych problemów i będziemy mogli wrócić do zwykłej aktywności fizycznej.

Czym jest cieśń kanału nadgarstka?

Cieśń kanału nadgarstka, zwana inaczej zespołem cieśni nadgarstka to stan, w którym dochodzi do problemowego ucisku nerwu biegnącego w kanale nadgarstka. Źle zdiagnozowany i nieleczony może prowadzić do znacznego zaostrzenia się zmian chorobowych, a także intensyfikacją dolegliwości. Mogą one polegać na drętwieniu palców, ich sztywności, jak również pojawieniem się kłopotów z prawidłowym chwytem.

Rozwiązaniem jest po pierwsze odpowiednia diagnostyka, po drugie zaś podjęcie leczenia. Leczenie cieśni kanału nadgarstka może obejmować ortezę, zmniejszenie aktywności, leczenie operacyjne, jak również nowatorską metodę BP, polegającą na mobilizacji tkanek miękkich poprzez wykorzystanie masażu poprzecznego.