tlenoterapia

Koncentratory tlenu do tlenoterapii – jak działają i jak ich używać?

Koncentratory tlenu do tlenoterapii stanowią rodzaj urządzeń medycznych, których zadaniem jest dostarczanie tlenu pacjentom. Są niezastąpione w przypadku ciężkich chorób płuc. Jak działają tego typu sprzęty i w jaki sposób należy ich używać?

Koncentratory tlenu do tlenoterapii – jak działają?

Koncentratory tlenu do tlenoterapii w Łodzi to, najprościej mówiąc, urządzenia powszechnie wykorzystywane w zabiegach tlenoterapii. Koncentratory tlenu działają w następujący sposób: najpierw pobierają powietrze z otoczenia i odfiltrowują azot, pozostawiając większe stężenie tlenu. Następnie przefiltrowany tlen jest sprężany w butli i dostarczany pacjentowi przez kaniulę nosową lub przez maskę. Koncentratory tlenu są niezbędne w przypadku pacjentów chorych na ciężkie choroby płuc czy mukowiscydozę. Za stosowaniem koncentratora tlenu w domu przemawia dość prosta obsługa sprzętu. Koncentratory tlenu to urządzenia znane z bezpieczeństwa stosowania oraz wygody. Są stosunkowo łatwe w użyciu i wymagają minimalnej konserwacji, by służyły przez lata. To z koeli czyni je idealnym wyborem dla osób, które potrzebują dodatkowego tlenu.

Domowy koncentrator tlenowy – co to takiego?

Domowy koncentrator tlenowy w Łodzi to sprzęt bardzo potrzebny pacjentom zmagającym się z różnymi chorobami układu oddechowego, w tym POChP czy mukowiscydozę. Są one nieodzowne w przypadku tych osób, które z uwagi na swój stan zdrowia potrzebują domowego koncentratora tlenu. Dotyczy to zwłaszcza chorych na niewydolność oddechową, włóknienie płuc, astmę oskrzelową, dysplazję oskrzelowo-płucną oraz przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Urządzenie to znacząco poprawia oddychanie i jakość życia pacjenta. W przypadku stwierdzenia problemów zdrowotnych związanych z układem oddechowym, w tym tych związanych z dusznością czy objawami niedotlenienia, warto pokusić się o nabycie domowego koncentratora tlenu, dostępnego w wielu sklepach medycznych. Istnieje też możliwość wypożyczenia sprzętu ze szpitala.