badanie alergologiczne

Jak w praktyce wyglądają badania alergologiczne?

Alergo-Med Pracownia Alergologii i Immunologii to miejsce, które warto odwiedzić, gdy sezonowe alergie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Wielu pacjentów podda się tu zabiegowi odczulania, który uwolni ich od kłopotliwych objawów.

Alergo-Med Pracownia Alergologii i Immunologii – jakie usługi świadczy?

Alergo-Med Pracownia Alergologii i Immunologii jest wiodącym laboratorium w dziedzinie alergologii i immunologii. Specjaliści dysponują tu urządzeniami wykorzystującymi najnowsze technologie. Pacjenci mają do wyboru bogaty zakres testów i zabiegów, pomagających w diagnozowaniu i leczeniu alergii oraz zaburzeń układu immunologicznego. Alergo-Med to lider w dostarczaniu dokładnych i wiarygodnych wyników w dziedzinie alergologii oraz immunologii.

W Alergo-Med Laboratorium Alergologii i Immunologii można między innymi poddać się testom na alergię, w tym alergie pokarmowe, środowiskowe czy na leki. Laboratorium oferuje również testy wykrywające obecność określonych alergenów w środowisku. Podmiot ten pomaga w diagnozowaniu i leczeniu alergicznego nieżytu nosa, astmy, egzemy oraz innych zaburzeń na tle alergicznym i immunologicznym. Po konsultacji z zatrudnionymi tu specjalistami pacjent otrzymuje kompleksowy plan leczenia swoich dolegliwości.

Badania alergologiczne – w jaki sposób przebiegają?

Badania alergologiczne w Krakowie wyglądają różnie, w zależności od rodzaju wykonywanego testu. Jednym z najczęściej wykonywanych u pacjentów jest test skórny. Polega on na wprowadzeniu pod skórę za pomocą igły niewielkich ilości alergenów, takich jak pyłki, sierść zwierząt domowych lub roztocza. Następnie skóra jest monitorowana pod kątem wszelkich oznak reakcji alergicznej, takich jak zaczerwienienie, swędzenie czy obrzęk. Inne testy mogą polegać na pobraniu próbki krwi lub podaniu pacjentowi leków – w celu sprawdzenia, czy objawy ulegną poprawie. Testy alergiczne wspierają w zidentyfikowaniu czynników wywołujących alergię i podjęcie działań zmierzających do tego, aby skóra nie wykazywała nadwrażliwości na alergeny.