Jak ultradźwięki wpływają na zdrowie?

Ultradźwięki mają bardzo dobry wpływ na zdrowie. Ich stosowanie pomaga zrelaksować wewnętrzne tkanki, rozluźnić mięśnie, co przekłada się na efekt odprężenia oraz wyraźnie odczuwalne ciepło w miejscu poddawanym zabiegowi. Z tego względu korzysta się z ultradźwięków przy terapiach, w szczególności układu kostnego i stawów. Przy jakich zmianach chorobowych warto postawić na ten rodzaj terapii?

Kiedy warto skorzystać z ultradźwięków?

Ultradźwięki są bardzo często stosowane w przypadku osób, które borykają się z nadmiernym spięciem mięśni, nie potrafią się zrelaksować, ich ruchliwość z tego powodu jest ograniczona, a wszystkim objawom towarzyszy ból. Taka terapia pomaga zniwelować dolegliwości i zmniejszyć napięcie oraz uporać się z niedogodnościami, które występują po przykurczach mięśni i przy przeciążeniu organizmu. Skierowanie na taki zabieg mogą również otrzymać pacjenci, u których wraz z wiekiem występuje zmniejszona produkcja kolagenu niezbędnego do prawidłowej pracy stawów. Brak leczenia często jest powodem postępujących zmian zwyrodnieniowych, które później mogą wymagać bardziej zaawansowanych i inwazyjnych metod rehabilitacji.

Terapia NDT Bobath — w czym jest pomocna?

Wspomniana wyżej metoda bardzo dobrze radzi sobie z problemami mięśni, kości i stawów. Co jednak będzie rozwiązaniem na problemy i dolegliwości ze strony układu nerwowego i sposobem na rehabilitację neurologiczną? Terapia NDT Bobath w Dukli to sposób na uporanie się z nadmiernym napięciem mięśniowym oraz wieloma innymi dolegliwościami, których źródło tkwi w układzie nerwowym i może powodować liczne objawy chorobowe związane z rozwojem psychoruchowym, koordynacją, mózgowym porażeniem dziecięcym itd. Pacjenci, którzy stosują tę terapię, zauważają wyraźną poprawę w ich stanie zdrowia i powolnym, ale skutecznym powrocie do samodzielności w swoim życiu. Dzięki takiej rehabilitacji chory nabywa nowe umiejętności, które umożliwiają mu wykonywanie coraz to nowszych czynności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania na co dzień.