tradzik

Jak pielęgnować skórę, gdy ma się problem z trądzikiem?

Skóra skłonna do trądziku nie prezentuje się niestety tak jakbyśmy chcieli. Szpecą ją przecież nieestetyczne niedoskonałości oraz przebarwienia. Poza tym, osoby mające trądzik mogą narzekać na błyszczenie się skóry, które spowodowane jest rozregulowaną pracą gruczołów łojowych. Na szczęście, można poprawić wygląd cery dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Warto zadbać o staranne, ale jednocześnie łagodne oczyszczanie. Przyda się także dobry jakościowo krem o wszechstronnym działaniu. Co jakiś czas należy zaś pamiętać o wykonywaniu peelingów oraz maseczek. Jedynie kompleksowa pielęgnacja ma szansę doprowadzić do poprawy wyglądu naszej cery.

Dokładne oczyszczanie to podstawa

Nie od dziś wiadomo, że cera trądzikowa wymaga starannego i dokładnego oczyszczenia. Nie oznacza to jednak, że mamy traktować ją intensywnie myjącymi żelami bogatymi w silnie działające detergenty. Takie działanie może bowiem doprowadzić do jeszcze większego przetłuszczania się cery. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie kupno delikatnego żelu lub tabletek na trądzik. Demakijaż najlepiej zaś wykonywać dwuetapowo.

Jaki żel wybrać?

Żel do twarzy powinien być kosmetykiem delikatnym, bo wówczas nie naruszy naturalnej bariery ochronnej naskórka. Na szczęście, w drogeriach nie brakuje takich kosmetyków. Warto postarać się o wybór żelu o naturalnym składzie. Dobrze byłoby poszukiwać w nim roślinych wyciągów oraz ekstraktów. Mogą one pomóc w walce z niedoskonałościami, a także z przebarwieniami. Niektóre żele myjące posiadają bowiem działanie przeciwzapalne i rozjaśniające. Codzienne ich stosowanie może więc pomóc w delikatnym wyrównaniu kolorytu naszego naskórka. Żelu myjącego warto używać zarówno rano, jak i wieczorem. Jeżeli zmywamy makijaż, oprócz żelu należy użyć także innego kosmetyku bądź kosmetyków.

Jaki demakijaż wykonywać?

Jak już zaznaczono wyżej, w przypadku cery trądzikowej najlepszy będzie demakijaż dwuetapowy. Na początku możemy usunąć kosmetyki kolorowe przy pomocy płynu micelarnego, a potem umyć twarz żelem. Równie dobrze można jednak użyć olejku bądź masełka przeznaczonego do demakijażu. Takie kosmetyki mogą jednak pozostawiać na skórze tłustą i nieprzyjemną warstwę. Warto więc domyć skórę żelem, którego używamy o poranku.

Peelingi i maseczki

Co jakiś czas, nasza cera wymagać będzie intensywniejszego oczyszczenia. Z powodzeniem można więc wykorzystać peelingi oraz maseczki. Jeżeli chodzi o peelingi, można korzystać zarówno z tych ziarnistych, jak i z enzymatycznych. Sami musimy wyczuć, który kosmetyk będzie dla naszej cery lepszy. Jeżeli nasza skóra oprócz trądziku ma także problem z rumieniem i pękającymi naczyniami, bezpieczniej wybrać peeling enzymatyczny. Jego działanie jest delikatniejsze, ale jednocześnie bardzo skuteczne. Peelingi enzymatyczne bazują najczęściej na papainie oraz na bromelainie. Dzięki tym składnikom możliwe staje się skuteczne usunięcie ze skóry martwego naskórka. Peeling należy stosować minimum jeden raz w ciągu tygodnia. Z podobną częstotliwością należy używać maseczek, na przykład tych na bazie glinek. Szczególnie pożądane mogą okazać się maski na bazie glinek zielonych i białych.

Postaw na wszechstronnie działający krem do twarzy

Każdy, kto posiada cerę trądzikowa powinien pamiętać o stosowaniu odpowiedniego kremu. Powinien on bazować na naturalnych składnikach aktywnych. Skóra trądzikowa może dobrze zareagować na takie substancje jak na przykład kwas migdałowy, olej z konopi czy ekstrakt z rumianku. Konsystencja kremu powinna być raczej lekka, aby nie obciążył on skóry. Kosmetyk nawilżający powinien być stosowany przynajmniej jeden raz w ciągu dnia.

Malujesz się? Zaufaj kosmetykom mineralnym

Wiele osób z trądzikiem nie wyobraża sobie życia bez makijażu. Trzeba jednak wybrać taki, który nie zaszkodzi skórze, a może nawet poprawi jej stan. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem może okazać się stosowanie pudrów i podkładów mineralnych. Bazują one między innymi na tlenku cynku i mice. Składniki te przyspieszają gojenie się stanów zapalnych i matują cerę. Do aplikacji kosmetyków mineralnych najlepiej wykorzystać pędzel. Ważne jest to, aby odpowiednio dobrać rodzaj kosmetyku. Wydaje się, że do makijażu skóry trądzikowej najlepsze będą podkłady kryjące. Można rozważyć także stosowanie tych matujących. Rozświetlające raczej się nie sprawdzą.

https://dietetyk.edu.pl/tabletki-na-tradzik-bez-recepty-opinie-ranking-skutecznosc/

FAQ:

1. Co robić, aby pielęgnacja skóry z trądzikiem przyniosła lepsze efekty?

Ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w nieprzetworzoną żywność. Przyda nam się także redukcja stresu. Można tego dokonać poprzez stosowanie technik relaksacyjnych i medytacyjnych.

2. Kiedy pielęgnacja skóry przyniesie jakieś rezultaty?

U każdej osoby efekty mogą pojawić się w nieco innym czasie. Niemniej jednak, te pierwsze powinniśmy dostrzec po około miesiącu. Wskazana jest więc cierpliwość, zwłaszcza jeśli problem jest zaawansowany.

3. Czy pielęgnacja może zastąpić leczenie dermatologiczne?

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest ważna zarówno podczas leczenia dermatologicznego, jak i wówczas gdy się nie leczymy. Przy pomocy samej pielęgnacji można zwalczyć zazwyczaj lekkie postaci trądziku.