implanty

Implantolog – jakie zabiegi wykonuje?

Implantolog to bardzo odpowiedzialny zawód. Jakimi zabiegami najczęściej się jednak zajmuje?

Implantolog – kim on właściwie jest?

Jeżeli chodzi o medycynę ogółem, stomatologia jest zdecydowanie jedną z najmocniej rozwiniętych, lecz równocześnie jedną z najbardziej skomplikowanych sfer. Trzeba to przyznać otwarcie – osoby, które nie zagłębiały się nigdy w tajniki leczenia zębów, mogą mieć naprawdę spory zawrót głowy, gdy zaczną sprawdzać nazwy poszczególnych specjalizacji oraz ich zadania. To właśnie dlatego warto je dokładnie wyjaśnić. Dzisiaj pod lupę trafia implantolog w Poznaniu. Za co on odpowiada i czego jest w stanie się podejmować? Jak nietrudno się domyślić, implantolog jest specjalistą w dziedzinie implantologii, a więc nauki obejmującej umieszczanie i tworzenie implantów w miejscu uszkodzonych bądź utraconych zębów, przynajmniej w rozumieniu czysto stomatologicznym. Nie da się więc ukryć, iż jest to naprawdę odpowiedzialna praca, do której należy mieć odpowiednie predyspozycje, o ogromnej wiedzy już nawet nie wspominając.

Zabiegi, w których trudnią się implantolodzy

Oczywiście najważniejszym zabiegiem, który jest wykonywany przez implantologa, jest umieszczanie implantów w miejscach, z których został usunięty ząb. Może to jednak przybierać naprawdę wiele różnych form. Możemy na przykład wspomnieć o wszczepieniu pojedynczego implantu w miejsce zęba po ekstracji, lecz nie można zapominać o bardziej skomplikowanych zabiegach, takich jak wymiana protez ruchomych na stałe czy odbudowa jamy ustnej po wypadku. W wielu przypadkach może być potrzebne wykonanie zdjęć rentgenowskich, tomografii, a nawet badań kości, by sprawdzić, czy możliwe będzie wykonanie wszystkich planowanych zabiegów.

Jak znaleźć odpowiedniego implantologa, którzy pomoże nam z naszymi problemami?

Dzięki sieci internetowej, znalezienie dobrego implantologa w naszej okolicy nie będzie niczym trudnym. W kilka kliknięć będziemy w stanie znaleźć uznanych specjalistów w naszej okolicy, którzy pomogą nam w powrocie do pełnego uzębienia.