Idealna skóra

Idealna skóra – czy to możliwe?

By cieszyć się piękną skórą wcale nie trzeba regularnie chodzić do gabinetów kosmetologicznych i zostawiać tam całego majątku. Najważniejsze jest to jak traktujemy skórę na co dzień, czyli czym ją regularnie „karmimy”. Jeśli będziemy ją odpowiednio traktować, odwdzięczy się nam zdrowym wyglądem.

Pij dużo wody!

Ciało człowieka składa się w 60% z wody. To ona odpowiada za wiele procesów regeneracyjnych. Oczywiście dba także o odpowiednie nawilżenie skóry. Dorosły człowiek ważący około 50 kg powinien wypijać około 2 litrów płynów. Jeśli będziemy pić mniej – możemy spodziewać się zauważalnego odwodnienia. Bez wody zaburzone zostałyby procesy komórkowe oraz prawidłowa budowa włókien kolagenowych i elastanowych, odpowiedzialnych za sprężystość i młody wygląd skóry. Brak kolagenu uniemożliwia odbudowę naskórka, przez co skóra staje się szorstka, matowa i skłonna do podrażnień.

Odpowiednia dieta

Bez zbilansowanych posiłków i unikania pewnych produktów nawet najlepsza pielęgnacja nie da sobie rady. Dlatego bardzo ważne jest, by zastanowić się nad swoim jadłospisem – dodać to niego to, co będzie dla nas dobre i wyeliminować te rzeczy, które działają szkodliwie na naszą skórę i cały organizm.

Pierwszą rzeczą z jakiej należy zrezygnować (lub znacząco je ograniczyć) są oczywiście wszelkie używki, takie jak alkohol czy papierosy. Ten pierwszy bardzo odwania. Dodatkowo wypłukuje witaminy takie jak A, B czy kwas foliowy, dzięki którym skóra zachowuje elastyczność. Papierosy sprawiają, że nasza cera robi się matowa, ziemista – wręcz szara, ponieważ nikotyna powoduje skurcz naczyń krwionośnych i doprowadza skórę do niedotleniania.

Nasz organizm również nie lubi się z kawą, bez której wiele osób nie potrafi wyobrazić sobie poranka. Rozszerza ona pory, zaburza koloryt skóry, w wyniku czego robi się ona szara i matowa.

Oczywiście warto także unikać zbyt dużej ilości soli, cukru i tłuszczów, ponieważ te składniki działają źle na cały nasz organizm – nie tylko na skórę. .

Wiemy już czego unikać. A co warto wprowadzić do swojej diety? Pożądane na pewno będą produkty z wysoką zawartością witaminy A, którą znajdziemy w wątróbce czy serach pleśniowych. Ta witamina odpowiada za niwelowanie niedoskonałości w postaci wyprysków. Dodatkowo ważna jest witamina E, którą zjadamy w kukurydzy czy soi. Odpowiada ona za jędrność i elastyczność skóry. A jeśli macie problemy z cieniami pod oczami warto wesprzeć się produktami z witaminą K, która wykazuje szczególne działanie w okolicach oczu. Znajdziemy ją w brokułach czy szpinaku. Nie można także zapominać o witaminie C, która dba o to, by skóra nie była blada i nie ulegała rogowaceniu. Warto więc jeść wszelkiego rodzaju cytrusy, zieloną pietruszkę i paprykę.

A co z pielęgnacją?

Kompleksowa pielęgnacja to taka, które zadba o skórę od wewnątrz, ale i od zewnątrz. Warto więc zaopatrzyć się w dobre kosmetyki, które będą przeciwdziałać nadmiernej utracie wody. Tutaj sprawdzą się kosmetyki z kolagenem, takie jak DuoLife Beauty Care Collagen. To ujędrniająco-modelujące masło do ciała. Zawiera trzy formy kwasu hialuronowego, których działanie zostało potwierdzone badaniami naukowymi, zamknięte w rewolucyjnej Formule HyalTri 24/7 Nutri-FormTM. Innowacyjna forma usieciowanego kwasu hialuronowego, o silnych właściwościach pochłaniających wodę, może działać jako miejscowy „wypełniacz skóry”, przyczyniając się do zwiększenia jej sprężystości i elastyczności. Zawarty w kosmetyku kolagen wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, odpowiada za elastyczność skóry, zapewnia skórze ciągłość procesu odnowy komórek oraz wpływa na piękny wygląd i dobrą kondycję skóry.

Aby przez lata cieszyć się piękną, nawilżoną, sprężysta cerą musimy zadbać o nią na co dzień. Wprowadźmy kilka zmian do swojego jadłospisu, pijmy dużo wody i wybierajmy kosmetyki, które pomogą utrzymać naszą skórę w odpowiedniej kondycji.  Efekt będzie tak zniewalający, że zapomnimy o drogich zabiegach w spa!