Gabinet ginekologiczny — jak wybrać najlepszy?

Jeszcze do niedawna wizyta u ginekologa dla wielu kobiet była tematem tabu. Coraz częściej jednak świadomość i troska o zdrowie przeważają nad poczuciem wstydu. Nie tylko prowadzenie ciąży, ale również profilaktyka wielu chorób to ważne aspekty, od których zależy czy będziemy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem. Wybór odpowiedniej placówki ma duży wpływ na komfort pacjenta podczas badania. Jak wybrać najlepszy gabinet ginekologiczny? Podpowiadamy.

Prowadzenie ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas dlatego dobry gabinet ginekologiczny powinien zapewniać pacjentom indywidualne podejście. W placówce takiej musi być możliwość wykonania USG ciąży w Pruszkowie. Sprzęt, jakim dysponuje pracownia, powinien być wysokiej jakości i możliwie jak najbardziej nowoczesny. Dobrze jeżeli poza standardowym USG ginekologicznym jest opcja wykonania również dodatkowych badań takich jak na przykład USG piersi. Dzięki temu wszystkie procedury można zrealizować w jednym miejscu, co jest szczególnie istotne podczas ciąży.

Dobry gabinet ginekologiczny

Dobry gabinet ginekologiczny to nie tylko budynek, ale również lekarze w nim pracujący. Powinni mieć indywidualne podejście do każdego pacjenta i sprawiać, że będą czuli się komfortowo. Poza sprzętem do USG dzięki któremu można wykonać profilaktyczne USG dopochwowe czy USG piersi dobrze jeżeli dodatkowo w placówce istnieje możliwość zrealizowania na przykład USG tarczycy.

Wiele kobiet ze względu na niedoczynność, nadczynność lub Hashimoto musi je wykonywać regularnie. Taka opcja w gabinecie ginekologicznym i możliwość zrealizowania wszystkich badań jednocześnie jest bardzo korzystna.

Dobry gabinet ginekologiczny oferuje badania cytologiczne. Jest to ważne, aby przynajmniej raz w roku wykonać je podczas kontrolnej wizyty. Dodatkowo najlepsze placówki zapewniają możliwość zrealizowania badań laboratoryjnych i oznaczenia na przykład hormonów takich jak: prolaktyna, progesteron, kortyzol itp. Jest to pomocne zwłaszcza w przypadku leczenia niepłodności.