Dobry stomatolog – najważniejsze kryteria przy wyborze specjalisty

Większość klientów klinik stomatologicznych ma swojego ulubionego dentystę, z którego usług korzysta od lat i pewnie trudno byłoby ich przekonać do zmiany. Jeśli jednak przeprowadziłbyś się albo musiałbyś z innego powodu zmienić stomatologa, czym kierowałbyś się przy wyborze? W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które mogą pomóc dokonać właściwego wyboru. 

Opinia opinii nierówna

Jeśli zaczniesz przeglądać Internet, pewnie znajdziesz wiele opinii na temat różnych gabinetów i pracujących w nich specjalistów. Którym z tych opinii jednak możesz zaufać? O ile internetowe opinie sprawdzają się przy zakupie garnków, nie warto traktować ich bezkrytycznie przy wyborze dentysty. Lepiej jest popytać wśród znajomych, którzy chętnie wskażą gabinet, w którym pracuje dobry stomatolog w Chełmie. Taka opinia zawsze jest bardziej wiarygodna niż anonimowe teksty internetowe, którymi dość łatwo manipulować.

Ciekawym sposobem na uzyskanie informacji na temat dentysty jest zapytanie o to jego samego. Umów się na wizytę rozpoznawczą. Poproś o zbadanie stanu uzębienia i w trakcie luźnej rozmowy zapytaj o doświadczenie, ciekawe przypadki, stosowany sprzęt. Jeśli uzyskasz spokojne i rzeczowe odpowiedzi na wszystkie pytania, jest spora szansa, że trafiłeś na dobrego fachowca. Nerwowe reakcje i zniechęcające odpowiedzi powinny rzeczywiście Cię zniechęcić.

Czy implanty zębowe to dobry pomysł?

Czasem, mimo najszczerszych chęci stomatologa, zęba nie da się już uratować. Pozostaje możliwość zastąpienia go protezą lub wszczepienie implantu. Do niedawna większość klientów decydowała się na zastosowanie protez, jednak okazuje się, że już teraz implanty w Chełmie są instalowane bardzo chętnie i decydują się na nie klienci, którzy jeszcze niedawno nie chcieli słyszeć o takim rozwiązaniu.

Implanty oferują znacznie większą wygodę i wrażenia estetyczne w porównaniu do protez. Wyglądają i zachowują się jak naturalne zęby, a jeśli chodzi o odporność i wytrzymałość, to nawet je przewyższają. Jeśli więc masz już jakieś ubytki albo któryś ząb nie nadaje się do leczenia, implant jest świetnym sposobem na rozwiązanie tego problemu.