sex

Dlaczego kobiety nie mają ochoty na seks – najczęstsze powody

Brak popędu seksualnego u kobiet ma wiele źródeł. Spadek libido tkwi nie tylko w zmianie hormonalnej, ale jest związany z innymi czynnikami, które nie zachęcają do współżycia. Czy jednak przyczyna braku ochoty na seks zawsze leży po stronie kobiety?

Przyczyny braku ochoty na sex przez kobiety

Winne hormony

Wiadomym jest, że hormony grają pierwsze skrzypce, których zmiany stężenia podczas cyklu menstruacyjnego wpływają na popęd seksualny. Estrogeny w pierwszej połowie cyklu napędzają kobiece libido, natomiast wzrastające stężenie progesteronu w drugiej połowie może nieco obniżać ochotę na łóżkowe igraszki.Antykoncepcja hormonalna również może wpływać na brak ochoty na seks. Jeśli utrzymuje się długo należy zastanowić się nad zmianą preparatu hormonalnego poprzez konsultację z lekarzem.

Styl życia

Życie w ciągłym pędzie, realizowanie ambicji zawodowych i wynikające z tego przemęczenie należy do czynników gaszących ochotę na seks. Trudno znaleźć czas na miłosne uniesienia, kiedy kobieta jest przemęczona i rozdrażniona i ciężko jej rozdysponować czas na chwilę odpoczynku czy rozluźnienia. Wtedy najczęściej odpalamy komputer i oglądamy filmy erotyczne w sieci.

Psychiczna blokada

Do tej grupy czynników niewątpliwie zaliczają się kompleksy dotyczące wyglądu ciała. Wystające boczki, cellulit czy rozstępy burzą pewność siebie i blokują przed bliskością z partnerem. Nie czując się pewnie we własnym ciele, ochota na seks na pewno się nie zwiększy, a relacja z partnerem może na tym ucierpieć.

Konflikt partnerski

Pretensje, niekończące się kłótnie czy brak zaufania stanowią motor napędowy niechęci do zbliżeń z partnerem i utratę zainteresowania seksem. Czasami mężczyznom seks jest oczyszczający niemiłą atmosferę i rozładowuje napięcie. Jednak u kobiet działa to inaczej i aura konfliktu oddala je od pogłębiania łóżkowych więzi z partnerem.

Brak ochoty na seks może wynikać również z odmienności temperamentów oraz innych upodobań. Partnerzy, którzy nie zgrywają się w łóżku, nie potrafiący rozmawiać o swoich potrzebach czy fantazjach na pewno się nie dogadają. Prędzej czy później jedna ze stron straci całkowitą ochotę na seks, który nie sprawia przyjemności i nie jest satysfakcjonujący.

Także, Panowie! Zanim zaczniecie doszukiwać się problemów u Pań i tłumaczyć jej obniżone zainteresowanie z powodu „tych dni” zastanówcie się czy to nie w Was leży problem. Bo kobieta nie zawsze musi być w gotowości i mieć ochotę.