Catering dietetyczny kiedy sprobowac

Dieta pudełkowa – kiedy warto?

Dieta z pudełka to dzisiaj bardzo popularny sposób żywienia, który pomaga w dążeniu do zdrowia, wymarzonej wagi czy sukcesów sportowych. Kiedy warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, która określana jest również jako catering dietetyczny, polega na zamówieniu posiłków dostarczanych każdego dnia zgodnie z wybranym typem diety.

Firmy prowadzące usługi w tym zakresie dostarczają klientom dania na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Są one przekazywane już jako gotowe – wystarczy je tylko odgrzać, gdy to konieczne. To powoduje, że dieta pudełkowa jest tak wygodna dla osób, które nie mają czasu, chęci lub wiedzy, by gotować dla siebie zdrowe, zbilansowane posiłki.

Dieta pudełkowa – rodzaje

Firmy cateringowe oferujące usługi cateringu dietetycznego mogą zaoferować swoim klientom pełną gamę programów dietetycznych. Szeroki wybór powoduje, że można łatwo wybrać wśród nich taki, który będzie dopasowany do gustu, wagi, stanu zdrowia czy celów do osiągnięcia.

Rodzaje diet pudełkowych:

  • dieta standardowa
  • dieta wegetariańska i wegańska
  • dieta dla sportowców
  • dieta z niskim indeksem glikemicznym (IG)
  • dieta bez glutenu
  • dieta bez laktozy
  • dieta o niskiej ilości węglowodanów
  • dieta dla kobiet w ciąży i karmiących
  • dieta dla seniorów
  • dieta dla dzieci

Kiedy wybrać dietę pudełkową?

Catering dietetyczny ma wiele zalet, dlatego dzisiaj jest on wybierany bardzo chętnie. Kiedy warto zdecydować się na dietę z pudełka?

Brak czasu na gotowanie

Gdy nie mamy czasu na przygotowywanie posiłków, częściej sięgamy po gotowe, nie zawsze zdrowe dania. Wybierając catering dietetyczny, można żywić się zdrowo i bez wysiłku.

Problemy z utrzymaniem diety

Osoby, które często zaczynają dietę, ale nie potrafią jej utrzymać, również mogą zyskać dzięki zamówieniu cateringu dietetycznego. Wtedy codziennie dostarczane posiłki będą zachętą do zdrowszego odżywiania się.

Brak umiejętności kulinarnych

Catering będzie strzałem w dziesiątkę dla osób, które nie mają umiejętności kulinarnych – wtedy posiłki będą każdego dnia pyszne, zdrowe i sycące.

Praca do późnych godzin

Ponadto dieta pudełkowa sprawdzi się dla osób, które przez długi czas pracują, więc nie mają głowy do gotowania we własnym zakresie.

Ceny diety pudełkowej

Osobom chcącym skorzystać z oferty jak dieta pudełkowa Katowice – https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-katowice/ mogą zaprezentować wiele firmy, w których można ją zamówić.

Zazwyczaj ceny cateringu dietetycznego w Katowicach oraz w innych dużych miastach w Polsce to około 50-60 złotych za dzień, przy czym niektóre typy diet to koszt nawet około 80 złotych dziennie.

Cenniki diety pudełkowej można sprawdzić na stronach firm cateringowych – zamówienia na dietę można również składać online.