protetyk stomatologiczny

Czym zajmuje się protetyk?

Do dentysty raczej większość osób nie lubi chodzić. Wizyty u dentysty kojarzą się z bólem, dyskomfortem, a także strachem. Najczęściej u dentysty nic nie boli, ale jednak strach zawsze zostaje. Jednak nie dentysta będzie tematem tego tekstu. Będzie to protetyk oraz wszystko, co z nim związane. 

Kim jest protetyk?

Protetyk jest stomatologiem, który się specjalizuje diagnostyką oraz leczeniem chorób narządu żucia, bezzębia, a także wad zgryzu. Protetyk zajmuje się także uzupełnieniem wszelkich brakujących zębów, a także odbudową wszelkich straconych tkanek uzębienia. Posiada także dosyć szeroką wiedzę z zakresu szczękowej chirurgii, radiologii, onkologii, dermatologii, czy też laryngologii.

Protetyka to część stomatologii, która się nie zajmuje profilaktyką oraz także leczeniem zębów, ale wkracza tam, gdzie na dentystyczną pomoc już jest za późno. Zadanie głównej protetyki nie tylko jest poprawa wyglądu zębów, ale również polepszenie stanu zdrowia. 

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna w Koninie to grupa wszelkich specjalnych zabiegów, które mają poprawić wygląd zębów. Dzięki technologiom nowoczesnym w urządzeniach, genialnym materiałom oraz sporemu doświadczeniu lekarzy pacjenci rzeczywiście mają możliwość wykonania zabiegów, które poprawiają sam wygląd zębów. 

Zabiegi mają na celu nie tylko usunięcie wszelkich przebarwień, redukcji koloru zębów, a nawet i ich kształtu. Można naprawdę osiągnąć ogromną metamorfozę. Piękne zęby, które są proste i śnieżno-białe to marzenie wielu osób. 

Dzisiejsza stomatologia estetyczna Konin oraz praca protetyków daje spore możliwości i bardzo duże pole do popisu. Nie da się ukryć, że wystarczy mieć odpowiednie środki i można zmienić wygląd swoich zębów i to o sto osiemdziesiąt stopni. Naprawdę warto o zęby zadbać, ponieważ są one poniekąd wizytówką każdej z osób. Gdy rozmawia się z drugą osobą, to w pierwszej kolejności zwraca się uwagę właśnie na zęby. Niezadbane zęby nie świadczą o właścicielu zbyt dobrze.