Co warto wiedzieć o nakładkach podwyższających na sedes?

Komfort życia osoby niepełnosprawnej jest bardzo ważny, dlatego pamiętajmy o tym, że aby ułatwić takiej osobie wykonywanie czynności toaletowych warto pomyśleć o zakupie wygodnej nakładki na sedes. Należy, bowiem zaznaczyć, że wiele osób starszych lub niepełnosprawnych ze względu na swoje choroby i schorzenia nie jest w stanie samodzielnie usiąść na sedesie o standardowych wymiarach, a nakładka podwyższająca może znacząco ułatwić im wykonanie tej czynności. Niska muszla sedesowa jest często barierą i uniemożliwia siadanie i wstawanie z sedesu, zaś nakładka podwyższająca na sedes bardzo dobrze pozwoli pokonać tę barierę.

Nakładka na sedes dla niepełnosprawnych – co warto wiedzieć na ten temat?

Dla osoby o ograniczonej sprawności motorycznej odpowiednio dobrana nakładka na sedes to szansa na samodzielne siadanie i wstawanie z toalety. Dzięki takiej nakładce sedes zostaje podwyższony do poziomu akceptowalnego przez użytkownika, dlatego też jest to bardzo dobre rozwiązanie, które warto zastosować w domu osoby niepełnosprawnej. Osoba starsza, czy schorowana, która korzysta ze specjalnej nakładki na sedes nie naraża się na urazy i zwyrodnienia, a także nie eksploatuje w tak znacznym stopniu swojego układu kostno- stawowego jak ma to miejsce w przypadku standardowego sedesu. Warto również zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach na rynku dostępne są specjalne nakładki podwyższające stworzone z myślą o seniorach i osobach niepełnosprawnych, które można zakładać na toaletę w dowolnym momencie. Z takiej przenośnej nasadki można, więc korzystać nie tylko w domu, ale także w przypadku pobytu w szpitalu czy ośrodku rehabilitacyjnym. Dużą zaletą nakładek na sedes jest to, że bez większego problemu możemy kupić taki model nakładki, który będzie można umieścić na zdecydowanej większości standardowych muszli sedesowych.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru nakładki na sedes dla osoby niepełnosprawnej?

Podczas wyboru nasadki dla osoby niepełnosprawnej wiele osób zwraca uwagę na to, aby dany model posiadał funkcję łatwego i szybkiego montażu oraz demontażu. Pamiętajmy również o tym, że wybrana przez nas nasadka na sedes powinna być solidna i wytrzymała. Bardzo ważna jest, więc jakość produktów, z jakich została wykonana. Szeroki wybór stabilnych i wygodnych nakładek na sedes odnajdziemy w sklepie SklepMedicus.pl. Dostępne to nakładki wykonane są z trwałych i łatwych w czyszczeniu materiałów. Ponadto warto dodać, że są to produkty medyczne i atestowane, dlatego też gwarantują uzyskanie wygodnej i bezpiecznej pozycji. Oprócz klasycznych nakładek podwyższających zakupimy tu także nakładki na sedes z dodatkowymi podłokietnikami, nakładki z ramą asekuracyjną czy też nakładki z regulowaną wysokością. W sklepie SklepMedicus.pl odnajdziemy nakładki na sedes znanych producentów. Dostępne są tu miedzy innymi nakładki marki: Mobilex, Herdegen, Antar, Meyra czy też ARmedical. Nakładki na sedes to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych seniorów i osób niepełnosprawnych, które mają ograniczoną sprawność ruchową, a chcą zyskać większą samodzielność w wykonywaniu czynności fizjologicznych.