choroba oczu

Badanie USG oczu – na czym polega?

Dbanie o oczy jest koniecznością, gdy chcemy długo i bez problemu cieszyć się zdrowiem oraz dobrym wzrokiem. Duże znaczenie ma nie tylko profilaktyka wzroku, unikanie sztucznego i mocnego światła, długotrwałe przesiadywanie przed np. komputerem, ale również wykonywanie podstawowych badań, które mają na celu diagnostykę oraz dobór prawidłowej metody leczenia. Jednym z takich badań jest badanie USG oczu.

Kiedy wykonuje się USG oczu?

Optyk jest bardzo ważnym specjalistą, który pomoże nam w kompleksowy sposób zadbać o higienę oczu oraz dobrać odpowiednie rozwiązania, okulary czy soczewki kontaktowe. Również w gabinecie optycznym mamy możliwość wykonania różnorodnych badań, dzięki którym określimy kondycję naszych oczu, zdiagnozujemy wszystkie problemy, będziemy mogli również podjąć skuteczne leczenie.

Jednym z badań jest badanie USG oczu. Warto wiedzieć, że jest to jedno z podstawowych badań, które wykonuje się w zakładzie optycznym. Jest to badanie wygodne, komfortowe, bezinwazyjne (wykonywane przez zamknięte powieki), nie wiąże się ze stresem.

Badanie USG oczu wykonuje się, gdy mamy do czynienia z urazem oka, zmianami cukrzycowymi, przed operacjami zaćmy. Wskazania to również odwarstwienie siatkówki, obrzęki, różnego rodzaju podrażnienia.

Warto wykonywać badanie wzroku

Jeżeli czujemy, że z naszym wzrokiem dzieje się coś niedobrego, warto odwiedzić zakład optyczny. Optyk jest tym specjalistą, który pomoże nam w diagnostyce. Badanie wzroku jest konieczne, aby dokładnie określić, z jakim problemem mamy do czynienia.

Najgorszym rozwiązaniem, które jest niestety często stosowane, jest brak jakiejkolwiek reakcji. Takie działanie może doprowadzić do tego, że nasze funkcjonowanie znacznie się pogorszy, będziemy mieli problem z bólami oczu, z ostrością widzenia, z prowadzeniem pojazdów. Dodatkowo nasz stan zdrowia może się pogorszyć na tyle, że zamiast np. leczenia farmakologicznego, konieczne będzie wykonanie na przykład operacji.