Aktywność fizyczna dzieci nie może być wymuszona

Aktywność fizyczna dzieci nie może być wymuszona

W dzisiejszym świecie ludzie wydają się mieć nieskończenie wiele możliwości w różnych sferach życia. Jeśli tylko czegoś potrzebujemy, w krótkim czasie jesteśmy postawieni przed tak wielkim wyborem, że często niełatwo jest nam podjąć najwłaściwszą decyzję.

Ukazuje to przykład ludzi interesujących się zdrowiem skłonnych do zmuszania dzieci do aktywności fizycznej, ale czy jest to właściwa decyzja? Dawniej mniej znane, obecnie staje się to coraz popularniejsze wśród szerokich grup ludności. Na pewno dzieje się tak nieprzypadkowo. Niewątpliwie, główną zaletą zmuszania dzieci do aktywności fizycznej jest rozbudzaniem zainteresowań, co przemawia do rosnącej liczby osób. A jeśli komuś dodatkowo zależy na zdrowiu dziecka, zdecydowanie dobrze trafił. I dlatego właśnie różne osoby postanawiają zmuszać dzieci do aktywności fizycznej i są z tego bardzo zadowolone.

To wszystko wydaje się bardzo zachęcające, jednak nie można pominąć również niemiłej kwestii wad takiego rozwiązania, które niekiedy potrafią całkowicie przysłonić wszelkie . Z czego wynika, że zmuszanie dzieci do aktywności fizycznej na pewno nie będzie odpowiednim rozwiązaniem dla każdego. Dzieje się tak z powodu ryzyka zniechęcenia do ruchu, przed którym trudno się uchronić, a konsekwencje może mieć bardzo poważne. Co więcej, bywa, że rodzice przesadzają, co stanowczo nie jest przyjemne dla nikogo. Dlatego decyzję o zmuszaniu dzieci do aktywności fizycznej należy podejmować rozważnie, starannie rozważając wszystkie argumenty „za” i „przeciw”, ponieważ nie jest to jednak tak samo korzystne wyjście dla każdego